| LoveForShania a întrebat:

Voi ce credeti ca este mai important?,, Frumusetea sau inteligenta"?

Răspuns Câştigător
| Fuxy a răspuns:

Inteligenta, chiar daca traim intr-o lume unde toti isi doresc frumusetea si prima data se observa frumusetea, inteligenta va avea tot timpul ultimul cuvant deoarece frumusetea poate si fie si urata (si la propriu si la figurat) oricum multi nu baga in seama inteligenta si vor avea de suferit atunci cand frumusetea va fi "urata"

31 răspunsuri:
| LoveForShania explică:

Cred ca pot sa imi dau si eu parerea.nu? Eu cred ca inteligenta. Pentru ca cu frumusetea nu ajungi nicaieri, si ea cu timpul trece, dar cu inteligenta poti ajunge ceva si este mai importanta.

| elena a răspuns:

Pentru o fata ar fi ceva extraordinar sa fie si frumoasa si inteligenta pe langa celelalte calitati... Poate fi inteligenta si cu un suflet foarte frumos, cred ca asa o persona are mai mult lipici decat cealalta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca mai important e inteligenta, frumusetea e trcatoare, sa nu uitati acest lucru.

mariana
| mariana a răspuns:

Cred ca inteligenta, combinata cu frumusetea sufleteasca, poate oricand sa intre in competitie cu frumusetea fizica si sa iasa invingatoare. Nu sunt de acord ca inteligenta este "reparabila", inteligenta ori o ai ori nu, ce poti tu sa faci este doar sa te instruiesti, sa inveti sa te comporti si sa te "destepti", cu timpul.
Eu in aceasta competitie aleg inteligenta, pentru ca oricum frumusetea fizica este trecatoare. Nimeni nu spune ca nu te poate atrage frumusetea fizica, ea apartine de estetica, dar dupa un timp aceasta frumusete devine banala, intra in cotidian si este neobservabila, in timp ce prostia ramane si ea "iti mananca zilele", pentru ca ea are consecventa si nu se lasa.
Pentru toti cei care vor sa spuna "Da" in fata ofiterului de stare civila, am un sfat, nu va grabiti, judecati daca ce va doriti o sa va faca fericiti si hotarati in raport de calitatile viitorului (ei) partener (e). Sa imbinam utilul cu palcutul si atunci vom avea ce ne dorim. Adica sa nu fie nici urat ca moartea, dar nici "fat frumos", ori "zana" din povesti, insa sa fie inteligent(a), pentru ca sa ai cu cine sa comunici, deoarece oameni perfecti doar in povesti se gasesc.

| maryana5 a răspuns:

Fifti-Fifti

| Pepper9 a răspuns:

Buna.

Eu cred ca inteligenta. Dar acum se da mai mult accentul pe frumusete decat pe inteligenta. Exbig grinaniela Crudu.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Inteligenta e mai importanta pentru ca daca nu ai asa ceva nu reusesti in viata iar frumusetea e trecatoarewinking

lolita
| lolita a răspuns:

Frumusetea este trecatoare, dar este bine sa profiti de ea la timpul potrivit.

| Jonsdottir a răspuns:

Eu cred ca mai importanta este inteligenta dar in ziua de azi vad ca se pune mai mult pret pe frumusete, nu pe inteligenta tongue

| andreig a răspuns:

Frumusetea.

| Paula a răspuns:

Frumusetea, ca inteligenta se poate reparabatting eyelashes

| MarYoBenucci a răspuns:

Din aman2ouo cate putinwinking

| mada. a răspuns:

Aman2... una fara alta nu prea merghee hee

| diavolitza a răspuns:

Degeaba esti frumoasa daca nu stii nici macar ce sa faci cu frumusetea. e frumos sa ai cate un pic din amandoua. acum sa nu crezi ca miss univers e tocilara. frumusetea e trecatoare si inteligenta reparabila cum zice paula.

| mcandr3y a răspuns:

Tre` sa ai un aspect placut si sa te duca capul!

| Roxata a răspuns:

Well..44%-frumusete
56%-inteligenta`

| kitty10 a răspuns:

Practic amandoua te ajuta in viata dar daca trebuie sa aleg, atunci aleg inteligenta.Frumusetea dureaza putin.Decat sa fii frumoasa si agramata rau de tot mai bine inteligenta dar nu foarte frumoasa. Un om este frumos in interior.Bye

Răspuns utilizator avertizat
| maryposa a răspuns:

Inteligenta............pt k frumusetea este trecatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amindoua...as vrea sa fiu frumos sa se uite toata lumea la mine dar si inteligent sa-mi pot da seama cu cine sa ramin.Sau as vrea sa am o sotie extrem de frumoasa dar in acelasi timp si extrem de inteligenta sa nu se lase dusa de...val,.Dar daca totusi trebuie sa aleg intre astea amindoua ramin la inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusetea este trecatoare, insa asta nu inseamna ca trebuie sa ne neglijam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Caracterul omului este pe primul loc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumusetea nu a facut niciodata casa buna cu inteligenta.ar fi fost norocul prea nedrept impartit.asa ca s-a facut un echilibru.si stiti cum? fiecare are un dar si un amar. dar unde prisoseste darul, nu se mai baga in seama amarul.sa fiti iubiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-ar imbina amandoua ar fi perfect. Dar inteligenta e mai pretioasa, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt in egala masura importante.Si o persoana poate foarte bine sa la aiba pe amandoua, in perfecta armonie, am cunoscut eu cazuri.In plus, orice om e frumos, in felul lui, unii de la natura, altii cu putin machiaj si cateva "trucuri", iar in ceea ce priveste inteligenta...si aceea e de mai multe feluri.Altii ne-am nascut artisti, altii matematicieni, altii excelenti oratori, cu putere de convingere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu frumusetea te vinzi(mai mult sau mai putin, sau deloc[depinde]).
dar cu inteligenta castigi : persoane, bani si tot ce vrei.
Eu cred ca daca cele 2 s-ar imbina, ar fi perfect. dar depinde de persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca dintre cele doua este mai importanta inteligenta.Frumusetea e trecatoare, pe cand inteligenta ramane, si poti face multe cu ajutorul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai sa fim seriosi...degeaba esati tu superrr inteligenta daca esti urat/a cu crengi!
Degeaba¬!
Mai repede reusesti in viata cu putina frumusete si cu putin mai mult inteligenta .insa fara un strop de frumusete...
Degeaba¬!

| Lary_7052 a răspuns:

Inteligeanta [:-x] cred ca ar trebui sa fie pe primul loc... apoi frumusetea...