| σηℓууσυ a întrebat:

Ce vi se pare ca este mai important la o fata :inteligenta sau frumusetea?

Răspuns Câştigător
| Sweet001 a răspuns:

Frumusetea este trecatoare dar in aceste zile conteaza mult aspectul. Pe de alta parte inteligenta ramane orice ar fi si orice s-ar intampla. Dar e bine sa stii ca inteligenta nu consta in ce ai invatat la scoala sau chestii de genu', ci ea inseamna sa stii sa gandesti singur in anumite probleme, sa nu depinzi de nimeni si mai ales sa iei cele mai bune decizii.
Multi baieti sunt atrasi de felul in care vorbesti trebuie sa fii calma, sa le vorbesti frumos despre anumite subiecte si chiar uneori sa le vorbesti cu superioritate, dar tine minte toate astea cu masura!
Te puup si iti doresc multa bafta in a-ti forma un caracter placut! Funda? :*

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Frumusetea care emana ceva mai mult decat un aspect fizic placut. Cand ar arata frumos si intr-un sac si da dovada de aceea,, joie de vivre''.
Cand imi place cum arata, dar motivul pentru care vreau o relatie de durata este ca are si o frumusete interioara, are un suflet frumos.
Conteaza si inteligenta, insa nu as putea sa fiu intr-o relatie cu o fata doar pentru ca e frumoasa si/sau inteligenta. Ar fi o experienta de moment, cateva intalniri si apoi as pleca mai departe.

| Dav7id a răspuns:

Cel mai frumos atu al unei fete este inteligenta..Intradevar trebuie sa fie si un pic de frumusete.Frumusetea tine de exterior.Multi baieti plac femeia ce isi pune in balanta frumusetea cu inteligenta.

| KateMiddleton a răspuns:

Frumusetea va disparea cu timpul, iar inteligenta nu.Acum prosusele cosmetologica sunt atat de dezvoltate incat dintr-o fata sa zicem cu un exterior mai putin atragator poti face o printesa http://perfecte.md/.......Acceseaza link-ul.
Iar inteligenta nu poti nicicum adauga cu forta.
Bafta@!

| TinaDeea a răspuns:

Bunăăă. Ar trebui să se completeze reciproc cele doua. Dar s-o luăm aşa, poţi să fi cea mai frumoasă fată, dar dacă atunci când deschizi gura nu ştii să vorbeşti cu ea. Şi invers, poţi să fi cea mai deşteaptă, dar mai întâi trebuie să existe o atracţie fizică între fată şi băiat.
Pentru mine e mai importantă inteligenţa, dar şi aspectul trebuie să fie cât de cât că mno', în zilele noastre suntem criticaţi penttru orice!
Sper că te-am ajutat. Ai grijă de tine. O zi bună în continuare şi Paşte Fericit!

| σηℓууσυ explică (pentru TinaDeea):

Multumesc, la fel :*