| aleexxaanndrra a întrebat:

Voi ce credeti va veni sau nu sfarsitul lumii, in 2012 cum este precis?
Cele mai bune raspunsuri vor fii premiate cu voturi si cine stie poate si funditebig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Alexandra.
Cum ca sfarsitul lumii o sa vina in anul 2012 este o mare prostie cu craci.
Desigur exista niste dovezi cum ca asteroidul Aphofis ar putea lovii pamantul, dar nu acum ci prin 2029 cam asa. Oamenii de stiinta precizeaza ca in 2029 asteroidul Apophis se va afla la o distanta de 37.000 Km fata de pamant, suficient de aproape incat sa fie atras de gravitatia terrei. Astronomii spun ca Apophis are foarte putine sanse sa loveasca Terra sau Luna in anul 2029. Dar dupa niste calcule mai amanuntite oamenii de stiinta au anuntat ca desi coliziunea cu Terra are putine sanse sa se petreaca, ramane totusi o amenintare globala deoarece se precizeaza ca in 2036 Aphopis se va apropria si mai mult de pamant ca in 2029 si va fi posibil sa intersecteze cu traiectoaria pamantului. Oamenii de stiinta au spus ca ne vor putea da mai multe detalii in 2013, atunci vom sti mai exact daca intr-adevar asteroidul Aphopis se va putea ciocni cu pamantul.
Dar bineinteles sunt niste speculatii ca "s-ar putea", nimeni nu stie si va trebuii sa asteptam pana atunci. Oamenii nu si-ar putea da seama niciodata cand va fi sfarsitul lumii nici chiar insusi Iisus nu stie ci doar Dumnezeu.si spune`mi daca nici Iisus nu stie daramite niste oameni?happyVom traii si vom vedea.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate iti doresc.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nimeni nu știe când va veni sfârșitul lumii, numai Dumnezeu cunoaște!
Pa, pa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

1.nu poti da mai multe fundite
2.nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012.
toata lumea zice ca va veni sfarsitul lumii „din partea lui Dumnezeu", ca sa zic asa.in biblie nu se spune nimic de 2012, nu e pomenit anul acesta nicaieri.
si in plus,mayasii, cei care au calculat calendarul dupa care „functionam" nu erau un popor prea credincios, ei au facut progrese remarcabile in domeniul astronomiei.deci nu ar fi prezis ca,crediciosii vor fi rapiti sau ceva de genu`,iar cei necredinciosi vor ramane pe pamant unde vor fi cutremure, eruptii etc.
poate ca ar fi prezis(mayasii)ca un meteorit ar lovi pamantul in 2012, dar cu tehnologia actuala,ar fi fost observat din timp.

oricumm,daca ar fi sa ne luam dupa „specialisti", sfarsitul a venit si in `99, in 2001, in mai anul asta.la ce rezistenti suntem.vom mai trece de un sfarsit laughing.

| crysty97 a răspuns:

NU numa idioti cred in asa ceva

| me4ever98 a răspuns:

Nu cred ca va veni ca de cand tot s-a anuntat sfarsitul lumiioh go on, stai linistita ca nu o sa vina sfarsitul lumii[numa daca nu ne distrug parlamentarii astia inainte de sfarsitul lumiirolling on the floor]

| me4ever98 a răspuns:

Scuze dar am folosit prea des sfarsitul lumii:d

| me4ever98 a răspuns:

Scuze! am folosit prea des sfarsitul lumii:d

| Priss99 a răspuns:

Nu se stie. Dumnezeu decide ca va fi sfarsitul lumii.doar El stie.nici un om nu stie cand va veni poate maine sau peste 3-9 ani nu se stie.

| ChrisIwal a răspuns:

Dupa parerea mea chestia asta cu sfarsitul lumii este o mare prostie
asa s-a zis si in 2007 si in 2000 si in 1666 si nenea Ghita mai stie candhappy

Sfarsitul va veni dar nu in mileniul asta am vazut un documentar despre univers si cred ca toata lumea stie ce se intampla cu el Deci da asta e parerea mea ma puteti critica daca vreti dar tot nu imi voi schimba parerea...

| obsercvayr a răspuns:

laughing cum sa vina ma la ce te gandesti fatolaughing vine cand vrea dumnezeu poate si chiar acum peste 2 minutelaughing
nu te lua dupa aia cu filmele fac doar casai sperie pe astalaughing
sa mai zis ca vine 2000 laughing a venit a venit p***LA
singura metoda in care putem muri toti nne va lovi in steroid in anul 2043 daca rateaza avem noroc si in 2084 nu avem cum sa scapam sad asa zic predicatori dar sunt minciunisadfunda?

| CatalyN4 a răspuns:

Stai linistita nu in 2012 vine sfarsitul lumii, oameni cred asta deoarece niste cercetatori prosti sau gandit ei ca in 2012 se termina calendarul mayas...este doar o conincidenta. Ce daca iti biblie se gaseste de ex: nu stiu 2011 ingeri asta inseamna ca in 2011 vine sfarsitul? Adevaratul sfarsit vine peste 2 milioane de ani cand galaxia noastra se va ciocni cu galaxia andromedawinking

| Beiia a răspuns:

Bună Alexandra, nu avem de unde știi când va veni sfarșitul lumii.Alții spun ca vine, alții nu.Dar nimeni nu știe, doar Dumnezeu :d! Sper că te-am ajutat, un vot sau o fudiță?