| Loora a întrebat:

Credeti in " uneori visele devin realitate"?

65 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bineînțeles! Asta în caz dacă realitatea chiar există...

| 220V a răspuns (pentru NOname):

NOname, tu existi?

| NOname a răspuns (pentru 220V):

Grea întrebare...
N-aș pune pariu, să știi.

| 220V a răspuns (pentru NOname):

Sa inteleg ca ce fac acum ii doar o inselatorie, doar un simplu vis?

| NOname a răspuns (pentru 220V):

Mai știi...? Sunt omul tuturor posibilităților.

| 220V a răspuns (pentru NOname):

Atunci fa-ma sa te visez exact asa cum esti

| NOname a răspuns (pentru 220V):

Vise...

| 220V a răspuns (pentru NOname):

rolling on the floor multam frumos de raspuns

| 220V a răspuns (pentru NOname):

Esti o dulcelaughing

| Dumnezău a răspuns:

Da,cu ceva perseverenta, dar mai ales, cu cloroform sau spirt imbibat intr-un servetel si o noapte intunecoasa si friguroasa, alaturi.

| shadovv a răspuns:

Eu cred in statistica matematica.

| Woodenpints91 a răspuns:

Aseară am visat că mi-a dat una 3 bancnote de 500 de lei. Deci, mi-ar conveni.

| 220V a răspuns (pentru Woodenpints91):

Wooden, ma primesti si pe mine in visul tau?laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 220V):

Te primesc, da îl ăla cu babe care aruncă cu vibratoare strivite după mine (chiar am visat aşa ceva, să-mi sară ochii din cap de nu).
Sau vrei în ăla în care mă trezesc înainte să apuc să i-o trag uneia?

| 220V a răspuns (pentru Woodenpints91):

In ala cu bancnote vreau

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 220V):

Chestia-i că eu banconotele ălea 3 le-am luat de la o tipă, care jefuise ceva şi avea un teanc, din care îmi era permis să mă servesc. De ce dracu am luat doar 3? Bine, probabil dupa, ar fi fost şi mai dramatic după ce mă trezeam...

| Loora explică (pentru Woodenpints91):

laughing

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Loora):

Aşa,râzi femeie!

| Loora explică (pentru Woodenpints91):

tongue Doar nu ai vrea sa plang?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Loora):

Neah,femeile care plâng arată caraghios, pe mine mă bufneşte râsul când le văd.

| Loora explică (pentru Woodenpints91):

Daca noi suntem "caraghioase" cand plangem...inseamna ca voi nu v-ati vazut niciodata plangandlaughing

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Chiar aşa reacţionezi tu? Atunci de ce nu te-a bufnit râsul când plângeam eu?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Habar nu aveam că plângeai. Ai recunoscut abia după câteva zile.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Păi am recunoscut mai târziu pentru că nu-mi place să plâng de faţă cu cineva.Şi mie nu mi s-a părut deloc că râdeai după ce ţi-am zis.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

Mi se pare amuzant plânsul în sine, oamenii cu faţa schimonosită, lacrimi în ochi şi vocea distorsionată...şi nu faptul că ai plâns tu acum ceva vreme.

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da,e amuzantă expresia lor facială, dar nu pot să râd.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Delicacy):

De ce nu?

| Delicacy a răspuns (pentru Woodenpints91):

Pentru că îmi este milă de ei, deşi unii nu merită copătimirea mea.

| Loora explică (pentru Woodenpints91):

happy

| 4b a răspuns:

...si visul meu nu are limite...dap, asta e realitatea Loorawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

ai grija ca la noapte sa nu te mai impiedici de mine, in vis

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Harababuro, iar dau de tine p'aci?laughingwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Sa vezi si sa nu crezi, am trimis 8 e-mailuri de demisie dar nu merge robotu' ca sa-mi aprobe laughingrolling on the floor

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa mai zic, o harababura de viatawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

I love you love struck

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ma lesi cu teoremele astea?! ...multamwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

orice teorema trebuie demonstrata, sptamana viitooooaaaareee... nu promit tongue

| Musique a răspuns:

Și până la urmă, sunt vise.

| MihaelaDart a răspuns:

Depinde! Daca le cunosti sensul lor si le poti interpreta, cu toate ca acele se numesc vise premonitorii. In rest sunt numai niste vise "create" de creier

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Visele sunt de mai multe feluri: prevestitoare, mecanice-ce faci zilnic, dorinte nemanifestate, rezolvari la niste probleme.deci da cred ca visele se pot implini de fiecare data

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Da.doar ca mi se intampla rar

| oliviaaa a răspuns:

Da.
Trebuie doar sa crezi asta si sa visezi.

| Mădă0611 a răspuns:

Exista vise si visuri. Visele nu prea devin realitate, decat daca e ceva la care te poti astepta, informatia avand-o deja in subconstient, iar visurile... da, daca lupti pentru indeplinirea lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Delicacy a răspuns:

Doar dacă punem accentul pe acel "uneori".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vointa se poate dar sa nu ne spalam cu apa uda, daca eu visez ca maine o sa am noroc la loto nu inseamna ca o sa iau potul cel mare tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Acum cateva zile, ma framanta rau de tot ceva si am visat acum doua seri, toata faza care s-a intamplat ieri in realitate, numai ca eram intr-o alta incapere. Dar aceleasi cuvinte le-am spus ca si in vis.
Mi s-a intamplat de mai multe ori si am observat ca nu sunt singura.
Uneori mi se intampla ce visez, imi amintesc imediat si fac intentionat ceva diferit de ce-am visat, fiindca unele deveneau cosmaruri.

| LoveToHate a răspuns:

Nu ştiu dacă este adevarat, dar cel puţin mie asta îmi place să cred.

| Pawesome a răspuns:

Sper sa nu.Majoritatea viselor mele (pe care mi le amintesc ) sunt cosmaruri sau vise ciudate.

Răspuns utilizator avertizat
| Rooobi a răspuns:

Daca iti doresti ceva cu adevarat, nu renunti, continui sa treci peste orice obstacol si faci tot ce iti sta in putinta pentru acel vis exista sanse.

| Loora explică (pentru Rooobi):

happy Da...

| Rooobi a răspuns (pentru Loora):

A da si cred ca unele vise pot deveni realitatewinking

| Loora explică (pentru Rooobi):

Daca iti doresti ceva din toata inima, se implinestewinking!

| Ghost89 a răspuns:

De multe ori mi s-au adeverit, deci, pentru mine, da. visele devin realitate. ciudat. acum depinde de fiecare persoana

| Loora explică (pentru Ghost89):

Mdahappy! Ma bucura raspunsul tau.

| Ghost89 a răspuns (pentru Loora):

Stii,uneori mi-e teama sa visez. prea multe vise au devenit realitate,iar din cauza unor ise devenite realitate,urasc situatia in care sunt acum. dar, trece, daca ai vointa de a dori ceva, poti reusi ceva. si reusesc, sa nu mai visez. sau doar nu-mi amintesc?

| Loora explică (pentru Ghost89):

In lumea asta aproape orice i posibil. Avem parte de vise care devin reale. Este nasol,ca un vis urat, sa devina real. Stiu cum este. Nu mai traii cu teama de vise, sfatul meu. Sunt vise pe care nu ti le amintesti, da, este adevarat. In cazul tau nu pot spune 100% daca a fost un vis si nu mai ti minte, sau chiar nu mai visezi... numai tu singur poti sa iti dai seama de asta. Oricum daca ai visat, trebuie sa iti aduci aminte macar o parte din acel vis, chiar daca iti amintesti mai tarziu.

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Eu nu stiu ca nu pot sa visez, dorm dus si nu stiu sa fi visat vreodata.

| SecretColors a răspuns:

Din cate stiu eu nu pentru ca visele sunt creati ale creierului si nu pot sa devina realitate asa din senin dar se spune daca visezi ceva si iti place acel lucru daca tragi tare il poti avea.Succes si vise placutewinkinglaughing

| ashta a răspuns:

Mdea!

| ANCFH a răspuns:

Cred.

| sheishappy a răspuns:

Da

| scumpicamada68 a răspuns:

Da dor daca visezi ceva si chiar vrei cu adevarat sa se indeplineasca da pote sa devina realitate :*:*

| hadelinah a răspuns:

Nu deoarece daca visezi ca exista o capra cu cap de om este adevarat