| InViataReala a întrebat:

Credeti ca visele devin realitate?

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Numai daca vrei cu adevarat ca ele sa se adevereasca.Consider ca nimic nu este intamplator.

22 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Uneori, daca si faci ceva in directia aia. daca doar astepti sa ti se implineasca visele nu ai nici o sansa.

| Holocaust a răspuns:

Dacă de-a lungul timpului visul se transformă în ambiţie, da, se poate.Altfel mai rar.

| costyn162 a răspuns:

Exista o intreaga stiinta care se ocupa cu aceasta chestie. Oricum, primul lucru pe care trebuie sa il faci inainte de a inainta in procesul de informare privind acest subiect, este sa iti dovedesti credinta in astfel de lucruri. E ceva subiectiv, daca ma intrebi pe mine eu zic nu, visele nu pot deveni realitate.

| strawberry03 a răspuns:

Depinde. Ce vis ai?

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Depinde cat de "realist" este visul!
Daca vrei sa ai o anumita meserie atunci DA se poate implinii!
Daca vrei sa ajungi pe Marte, acesta nu mai e asa posibil!
Dar cine știe, minunile se întâmpla în fiecare zi big grin
Sper ca te-am ajutat happy

| Fineness a răspuns:

DeddeSiAtat,merci' pentru funda!

| DarkBlood32 a răspuns:

Cateodata.
Eu am visat ca mi-a venit ciclu si cand m-am trezit mi-a venit. rolling on the floor

| InViataReala explică (pentru DarkBlood32):

Nu ma interesa ce ai visat tu!

| DarkBlood32 a răspuns (pentru InViataReala):

Doar am zis si eu, don'soara. whistling

| InViataReala explică (pentru DarkBlood32):

AhAlaughing

| GregHouse a răspuns:

Personal, nu, dar daca ai vazut filmul The Secret (din 2007 sau 2008, cred, dar e posibil sa gresesc), atunci stii ca avea ca centru de interes o anume Lege a Atractiei, conform careia oamenii urmau sa obtina ceea ce isi doreau cu ardoare, Universul in sine bazandu-se pe forta autosugestiei. Hm, e interesant daca iti place sa crezi astfel de lucruri.
Sanatate!

| VampireBlood a răspuns:

Nu!straight face da` depindelaughing la mine devin realitatetongue

| Pikaciuuu a răspuns:

Da mie mi s-a intamplat! Cateva vise au devenit realitate si la un moment dat imi aducem aminte ca stiu toate persoanele si locul si imi aminteam ca a fost un vis dar de fapt se intampla si in vitat reala!

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Nu devin singure, TU trebuie să le faci să devină realitate.

| MariaBeatrice a răspuns:

Eu cred ca daca e ceva realist si iti doresti cu adevarat acel lucru il poti obtine. Cu increderea in sine vei ajunge ce ai visat tu sa fii :*winking
:*

| мαяιηα a răspuns:

Daca sunt realizabile si realiste, cu vointa le poti face reale. Dar daca te referi pur si simplu la un vis aiurea sau ciudat, nu cred ca exista multe sanse sa se indeplineasca.

| licurici77 a răspuns:

Cateodata devin realitate dar foarte rar

| xr3Belx a răspuns:

Da. In filme oh go on cea mai stupida intrebare de azi.

| InViataReala explică (pentru xr3Belx):

Scumpaa daca n-ai ce face uitate pe pereti da nu mai comenta asa inutil!

| lea72 a răspuns:

Hai sa nu ne amagim, visele nu devin realitate, eventual anumite evenimente din viata ta pot sa fie coincidente cu ceva ce ai visat, dar atat.

| Floriyi a răspuns:

Uneori dalove struck... uneori nusad