| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce ziceti intre o pustoaica de 15 ani si un baiat de 20 de ani poate fi ceva? Eu zic ca nu...voi?

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de el. Mai există cazuri când există iubire şi la diferenţe mari, dar totuşi, trebuie să ajungi şi tu pe la un 17-18 ani +.

| Smerix a răspuns:

Deocamdata fata e cam mica la 15 ani big grin Dat pe viitor ar putea sa fie impreuna, cam peste 5 ani...Totusi pe viitor nu ar fi o diferenta de ani foarte mare.

| Hevnoraak a răspuns:

Nu,e bătaie de joc.Ea nu e încă conștientă, nu știe ce e iubirea.

| caterinasmile a răspuns:

Cand aveam 15 ani eram singura cu iubit de 18 ani. Prietenele mele aveau 14, 15, 16 ani si erau cu baieti de 22-27 de ani iar una dintre ele este si casatorita acum si diferenta de varsta este de 8 ani iar iubirea exista inca de atunci( normal ca cu unele relatii nu eram nici eu de acord, crezand si chiar credeam bine ca prietenele mele erau in pericol langa iubitii lor nu cu 5 ani mai mari decat ele ci cu 27 ).Ei ...toate astea in viata unora dintre ele au fost lectii de viata sau poate nu.In schimb au fost si povesti mai fericite.
Tin sa contrazic faptul ca la "15 ani nu exista dragoste ". Cei ce nu au trait pe pielea lor experienta nu au de unde stii( dar este parerea lor la fel cum si eu o am pe a mea). Probabil mi se pare ciudata aceasta negatie ca sa spun asa deoarece este spusa cred, de oameni tineri iar bunica mea ( acum spun foarte serios ) nu crede ca la aceasta varsta nu exista dragoste. In fine...
De la 15 ani iubesc cu adevarat acelasi om.
Da, cred ca poate fi o relatie intre o fata de 15 si un baiat de 20. De ce? Am exemplu prietenele mele, diferenta de 5 ani nu mi se pare deloc mare, iar vremurile s'au schimbat, daca exista armonie poate exista si dragoste.
Normal ca sunt si fete naive si baieti interesati doar de sex la aceasta varsta asa cum si un baiat de 14-16 ani poate fi exact la fel ( chiar si varste mai mici din cate am observat).
Tot ce am scris nu am scris in nume de rau!
Succes si Craciun fericit! :*

| anonimcusangerece a răspuns (pentru caterinasmile):

Mai convins! Pe bune! Aveam alta parere pana acum! Craciun fericit si tie!

| Flaviia16 a răspuns:

Da,o relatia se*uala

| MyaEmy a răspuns:

Nu poate fii nimic pentru ca in primul rand amandoi fac parte din generatii diferite, e ca si cum ai spune daca poate fii ceva intre o copila de 10 ani si un adolescent de 15 ani laughing.Dar in ziua de astazi mai exista relatii de-astea stupide gen adolescente cu barbati sau femei cu mosi.
Sper ca te-am ajutat happy

| anonimcusangerece a răspuns (pentru MyaEmy):

Nu e pentru mine doar ca am vazut pe net relatii din astea stupide tongue inclusiv o prietena de-a mea in care diferenta de varsta dintre ei e de 6 ani...iar eu am vrut sa stiu si parerile celorlalti

| MyaEmy a răspuns (pentru anonimcusangerece):

Si eu am prietene care au relatii stupide cu barbati(20-21ani) si la inceput sunt asa fraiere si pun botul la tot ce zic aia si au senzatia ca o sa dureze mult relatia dar mai devreme sau mai tarziu se trezesc parasite si dezamagite laughing

| anonimcusangerece a răspuns (pentru MyaEmy):

Mda... laughing dar faza e k relatia prietenei mele e de 5 ani...ciuudaaaatttt

| MyaEmy a răspuns (pentru anonimcusangerece):

Chiar foarte ciudat...thinking laughing

| anonimcusangerece a răspuns:

Asa ziceam si eu doar ca mai vroiam pareri tongue mersi

| Pharpas a răspuns:

Poate fi ceva, eu am 14 ani si iubitul meu 20 si ne iubim mult ...asa zic eu

| Lixandranumelamisto a răspuns (pentru Pharpas):

Mai sunteti impreunaaa?

| Pharpas a răspuns (pentru Lixandranumelamisto):

Nu?, dar am o relatie de 6 ani cu un baiat de 7 ani mai mare ca mine, deci se poate

| IordacheLavinia a răspuns:

Da de ce nu? Este adevarat ca diferenta dintre cei doi este mare si subiectul cu generatiile diferite. Dar daca amandoi au acelasi caracter, se inteleg bine si mai ales daca baiatul nu are de gand sa-si bata joc de fata este posibil sa fie ceva intre ei.