| Loly_9853 a întrebat:

Voi cum definiti adolescenta? Sa vedem parerile voastre...

Răspuns Câştigător
| Marry:X a răspuns:

Buna.Este cea mai tumultoasa perioada pentru unii.Este perioada in care simti fiorii primii iubiri, ai parte de primele nopti in care plangi dupa persoana iubita.Este perioada in care tu te crezi cel mai destept, crezi ca le stii pe toate, ai impresia ca parintii iti sunt dusmani si nu prieteni, dar adolescenta e si o perioada care iti deschide noi porti.Acum realizezi ca nu mai esti un copil, te gandesti la o cariera, la o facultate si pe langa distractii trebuie sa realizezi ca nu o sa fie toata viata o distractie si trebuie sa mai si inveti, pentru ca peste ani sa ajungi un om respectat si nu unul de la coada vacii.

10 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu vreau sa ma gandesc
ca iar ma apuca nebuniile la cap.:->

| nobody_9468 a răspuns:

Tampita si prostie maxima!

Bafta.

| georginika a răspuns:

Adolescenta este cea mai dificila perioada:plina de tentatii si influente.peste care poti sa treci sau nu
Este perioada care iti da/le da parintilor cele mai mari batai de cap

| taniusa4ka a răspuns (pentru georginika):

Adolescenta este floarea vetii ce nu se ofileste niciodata

| georginika a răspuns:

E perioada in care crezi ca toata lumea iti apartine, perioada in care crezi ca nimeni nu te intelege

| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a răspuns:

Cam grea; dificila pentru ca atunci e timpul pentru iubit/a si treuie si sa inveti mai mult si e si mai greu la scoala nu te intelege nimeni(asa crezi tu)e nasol dar si tare in acelasi timp nasol ca mereu suntem curiosi si vrem lucruri noi si de avem destule; frumos ca e adolescenta si esti in floarea vietii si te distrezi ai energiehappyViata e frumoasa! uneori uneori nuhappydar trebuie traita nu?smug

| Cretaker a răspuns:

E perioada in care jocuri video.

| Leocerba a răspuns (pentru Cretaker):

Adolescenta e perioada in care jocuri video.
Maturitatea e perioada in care jocuri video,cu niste diferente stilistice, pe ici, pe colo.

| Byankaa66 a răspuns:

Cea mai tampita perioada din viata unui om, un drum aproape imposibil de parcurs care uneori te determina sa faci lucruri imposibile pentru unii dar posibile pentru tine ca adolescent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cosuri,(la fete sti tu ce)si tot felul de idei(sper ca ti-am fost de ajutor).