| Evolettee a întrebat:

Voi mai credeti in prieteni adevărați? Eu sincer nu, mi s-a intamplat sa ma dezamăgească toata lumea si prea mai cred in nimeni, mi se pare că toată lumea e pe interes doar.

Răspuns Câştigător
| Nevm a răspuns:

Stai linistita, singurul tau prieten esti tu.

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Din moment ce am, e logic sa si cred.
Intr-adevar, multi sunt pe interes, dar nu toata lumea.
Sa nu generalizam acum.
Sper sa ai si tu parte intr-o zi de prieteni adevarati.
Toate cele bune.

| mentholinks a răspuns:

Cel mai probabil ai asteptari prea mari.

| Nemessys a răspuns:

Bineinteles ca mai exista dar nu stii tu cum sa ii alegi. happy Aici nu e vina lor, e vina ta ca ai incredere in cine nu trebuie.

Prin ce ai spus tu, intr-un fel m-ai jignit si pe mine dar intr-un fel si pe tine. Ca,, toata lumea e pe interes doar". Adica tu nu faci parte din,, toata lumea"? Eu daca as avea prieteni, nu mi-as bate joc de ei.winking Deci uite ca inca mai exista oameni buni. happy

Apopo, fa si tu diferenta intre rar si inexistent. straight face

O zi buna!

| Staind a răspuns:

Nu cred, dar asta nu inseamna ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten foarte bun dar asa ceva e destul de rar in ziua de azi.

| Teffan a răspuns:

Am un singur prieten adevarat.

Generalizarea asta este ca si chestia aia cu:barbatii dezamagiti din dragoste care cred ca "toate femeile sunt la fel".

| Xdreaper21 a răspuns:

Nu stiu eu o definitie pentru prietenu adevarati
Dar eu am 10 prieten cu care sunt prieten de acnd eram mic si crede-ma nu sunt bogat tot ce am eu e pe numele meu nu al parintilor mei iar ei stiu ca asta si ei stiu ca am fifa ps 4 si pc de zici ca as avea acelasi venit ca pewdiepie de l-am facut
Dar nu eu sunt sarac iar ei nu ma roaga sa mergem sa ne jucam o fifa sau ceva de genu nu eu ii chem si ei mai spun si nu
Uite ca nu stiu o definitie a prieteniei adevarate dar o traiesc

| JustStitch a răspuns:

Eu personal nu cred in acesti prieteni cica adevarati, dar de fiecare data te dezamagesc si sunt doar pe interes

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Am langa mine o sigura prietenă, dar adevarata, e langa mine tot timpul, nu m-a lasat niciodata la greu si ii sunt recunoscator, suntem alaturi unul de celalalt si ne intelege foarte bine