| AnniaAKN a întrebat:

Voi unde va petreceti revelionul? Pentru ca eu in fiecare an l-am petrecut acasa ascultandu-l pe bunicul cum ne povestea despre cele 114 oi care au fost lovite de fulger pe vremea cand era el cioban in floarea varstei laughingSper sa ma consoleze raspunsurile...

Răspuns Câştigător
| FataȘarpe a răspuns:

Pai.
Tata e foarte bolnav. Daca ar putea merge am mergw cu el sa vada orasul. De cand nu a mai iesit din casa lumea s-a schimbat mult. As vrea intr-o zi sa-i arat cum a ajuns locul acesta. Nu mai are foarte multi ani de trait si sincer sufar mult. Sa il vad in dureri incercand sa mentina bani in casa.
Sincer mancam carnati si prajituri si toate minunile, tata ne povesteste deste tineretea lui, cum a calatorit in tari tropicale, a stat 10 ani in America si si-a luat cetatenie americana, a avut 2 papagali exotici si o maimuta, o casatori cu divort, a fugit pe vremea lui Ceausescu fara sa fie prins...
Tata are 76 de ani. Stiu ca e mai batran, ar fi vrut sa fie tanar cand ne-a nascut mama pe mine si fratii mei dar nu a reusit sa faca o familie decat la batranete.
Are o colectie de antichitati.
Pur si simplu asta facem
Ne amintim cine suntem
Eu vorbesc despre sporturile pe care le fac, si fratii mei, sora mea despre arta
Mama povesteste copilaria ei usor trista dar frumoasa.
Si cam asta e tot

| AnniaAKN explică (pentru FataȘarpe):

Sper ca tatal tau sa se faca bine, sa fie puternic pentru familia lui.Multumesc pentru raspuns.Multa sanatate!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La Predeal

| Northern a răspuns:

Daca as avea un bunic care sa imi povesteasca chestii de genul, m-as simti norocoasa. Eu o sa stau in casa, pe net, ascultand muzica, uitandu-ma la filme/ poze, si poate un pic pe TPU. Ce fain.

| Catalinhhh a răspuns:

Salut!
În general îl petrec în familie, dar nimeni nu-și repetă povestea vieții. În general așa se fac sărbătorile.
Anul acesta ai putea să mergi la o cabană cu niște prieteni, dar nu cred că mai ai timp să planifici și să cauți cabana, însă poți încerca. Sper că te-am ajutat.
Crăciun fericit!

| AnniaAKN explică (pentru Catalinhhh):

Da ai dreptate, dar prietenii mei au iubiti/iubite si prefera restaurantele sau pensiunile care organizeaza revelionul, deci o sa-l petrec tot in familie.Craciun fericit si tie!

Răspuns utilizator avertizat