| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va simtiti singuri? Adica am prietene dar. nu stiu, ma simt ca o ciudata, de fapt sunt o ciudata, asa ma considera pentru ca nu ascult alex velea, manele etc etc... mereu am spus tuturor tot, de ce sunt suparata, secretele, absolut tot. Si cand spui cuiva ceva dupa ei le zic altora ca te plangi. Cum sa fac sa tin in mine? M-am saturat sa fie asa. eu fraiera care pune mereu suflet pentru oricine.

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Doar o data? sincer mi se intampla atat de des, sa ma simt singura, incat sincer m-am obisnuit.Si eu am avut prietene care in fata imi vroiau"binele" si pe la spate ma barfeau si ma vorbeau la greu.Am decis sa scot aceste prietene din viata mea, pentru ca nu am nevoie de persoane care nu merita.Viata este prea scurta, ca sa ne-o irosim cu persoane care nu trebuie.
Fi tare si tu, nu te lasa calcata in picioare de ele.Arata-le ca esti de o mie de ori mai desteapta decat ele.Trateaza-le cu indiferenta, asta e cea mai buna arma.Indiferenta doare mai tare ca orice.
Nu iti lasa demnitatea sa fie calcata in picioare.Ai orgoliul tau si nu lasa niste prietene sa iti strice viata.Nu merita sa te superi, din cauza lor.Nu le da satisfactie lor ca suferi.Fi fericita in preajma lor, asta le vor durea cel mai tare.
Capul sus si fi puternica.Cu siguranta vei reusi, ai sa vezi!
Bafta si ai grija de tinehappy

| Mădă0611 a răspuns:

Bucura-te ca nu esti ca ele, si ca sa tii in tine nu iti trebuie cine stie ce trucuri, ci doar sa iti amintesti ce spun si cum sunt persoanele carora le-ai zis deja.
Eu petrec mult timp singura, imi place, n-am incredere in oameni, nu uit si nu iert, dar rar ma simt singura. Vezi ca prietenele alea mie nu imi par prietene. Nu plange dupa prieteni ca apoi o sa plangi din cauza lor.

| user5493 a răspuns:

Mi s-a intamplat sa ma simt singur

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Genul tau de caracter il am si eu. Incearca sa nu mai destainuiesti secretele tale si ce ai pe suflet. De fata cu ceilalti incearca sa fii cat mai detasata de problemele tale. In ceea ce consta cu muzica, daca prietenele tale asculta o melodie si iti cer parerea prefa-te ca iti place chiar daca nu este chiar asa. Eu spre exemplu, ca si tine, nu ascult melodiile lui Alex Velea sau manelele. Ma exprim mai bine prin muzica cantata la pian. Simt ca ma reprezinta. Sper ca ti-am fost de ajutor! Mult succes pe viitor!

| anonim_4396 explică (pentru AndradaRoxana9):

Da, si eu cant la pian happy