| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Vorbeam ieri pe messenger cu un prieten de care. mi place putin si. mi spunea ca el asteapta ca fetele sa faca primul' pas. ca acu' asa e "moda". ce parere aveti despre "noua moda" straight face? Pentru ca eu una sunt si asa fte timida. mi se pare nasol / fundix!

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Asta nu tine de trend, asta difera de la o persoana la alta.
fiecare persoana este diferita, fiecare simte anumite lucruri altfel, fiecare are propriul mod de a se apropia de celalt.
la fel este si asta cu primul pas.nu exista un trend care sa zica ca acum fetele trebuie sa faca primul pas si acum baietii.nu! asta difera de la persoana la persoana, asta vine o data cu curajul pe care il ai, nu odata cu trendurile.
nu am nici o parere despre noua moda, pentru ca asta nu e o moda.nu pot avea o parere despre ceva ce nu exista. pur si simplu unele fete au mai mult curaj si fac ele primul pas daca simt nevoia, altele asteapta sa il faca baiatul.

| madalicious a răspuns:

Hmm...si eu sunt un pic, timida, insa, ce sa-ti zic? Daca iti place tare de tip, cui ii pasa ca tu faci primul pas, ci nu el?

Cat despre "noua moda" mi se pare putin stupida, din cauza ca nu toate fetele sunt niste tupeiste nevoie-mare, ci mai sunt si timide, fete care nu ar face primul pas catre baiat in ruptul-capului.

| smile a răspuns:

Pai poate si el te place si a vrut sa -ti dea de inteles asta. In acest caz spune-i nu cred ca este ceva nasol daca ii spui tu ca fata. Ce te pot sfatui e sa-i spui acum cat poti poate in viitor el isi va gasi o iubita si tu nu vei mai avea nicio sansa. eu am trecut prin asta si i-am spus prea tarziu si acumm regret enorm ca nu i-am spus la timpul potivit.Succes.fundita?happy

| clauss a răspuns:

Daca iti place de el, fa tu primul pas, nu neaparat ca e la moda, dar tot se vorbeste de drepturi egale

| Crisu a răspuns:

Nu e nici o moda. rolling on the floor O fi baiatul timid si nu stie cum sa te faca sa'l intrebi.In orice caz faci cum consideri, daca ai curaj intrebi daca nu il lasi pe el whistling

| gya_8439 a răspuns:

Mi se pare stupida noua modabig grin

| lorycykcl a răspuns:

Eu eram mai de moda noua sa zicem pana cand am intalnit un baiat de moda veche si mi-a pus capac. Nu te lua dupa moda tu fa ceea ce simti, ai incredere in tine si totul o sa fie bine.

| pactcudiavolita a răspuns:

Pai acum asa se spune ca daca te pupi cu cineva deja esti impreuna cu acea persoanaoh go on Daca iti place tipul incearca sa-l inviti in oras sa te cunoasca mai bine si atunci va vedea cum esti de fapt si poate chiar va face el primul pashappy. Sper ca ti-am fost de ajutor:* funditabatting eyelashes:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine spune care este noua moda? Cine spune ca fetele trebuie sa faca primul pas? Sau baietii? Ce conteaza care il face? Atata timp cat iti place persoana, faci primul pas. Daca vrei sa vorbesti cu acea persoana si daca simti ca este una speciala, nu te iei dupa nicio "moda". Ce-ar fi sa ne urcam toti undeva sus si sa spunem "cuceriti-ma!"?