| Alexu9696 a întrebat:

Ce parere aveti TPU despre fetele care fac primul pas?

Am observat ca multe fete asteapta ca baiatul sa faca "aia si aia" dar daca vor sa rezolve o situatie, de ce nu fac ele ceva?

11 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Orgoliu, mandrie, vanitate, le place sa fie curtate, timiditate, rusine, frica de a fi respinse, nu le place sa piarda, si risca doar cand stiu ca o sa castige (cel putin cazul meu).

| Andreea52 a răspuns:

Buna Alexu9696! Incep prin a-ti spune ca am 20 de ani(daca are vreo importanta) si ca de 3 ani am o relatie foarte serioasa. Daca esti curios cine a facut primul pas... ei bine, eu l-am facut. El era mai timid, iar eu imi doream prea mult sa vorbesc cu el. Nu m-am simtit stanjenita deoarece era baiatul pe care il placeam si pentru ca imi repetam mereu in minte ca daca vreau sa obtin ceea ce imi doresc, trebuie sa insit. Intamplarea face ca inaintea acestei relatii sa am o alta, nu chiar la fel de serioasa dar, care a durat un an, si atunci tot eu am facut primul pas, si nu, nu imi pare rau. Sunt genul de persoana care cand isi propune ceva isi zice ca trebuie sa reuseasca. In fine... sper ca nu te-am plictisit, voiam sa ajung la a-ti spune ca, nu este scrie undeva ca baiatul trebuie sa faca primul pas, chestia e ca atunci cand fata isi doreste sa vorbeasaca cu tine, va face orice sa i se faca simtita prezenta de catre tine.winking

| Alexu9696 explică (pentru Andreea52):

Eu am 21 de ani tongue si ma bucur de raspuns, chiar voiam sa vad un raspuns de genul asta pentru ca vazusem destule fete pe TPU care le e pur si simplu frica sa rezolve o problema singure

| Danysan a răspuns:

Nici o fata nu face primul pas ca asa e firea, ele asteapta sa fie curtate, sa le spui vb frumoase -le e frica ca daca o sa puna ele punctu pe i o sa fie luate drept usuratice, disperate, fara cap.

| Alexu9696 explică (pentru Danysan):

Crede-ma ca am vazut destule care au facut primul pas... si ai dreptate, uni cred asa dar majoritate tot asteapta chiar cand e o problema personala, fara sa faca acel lucru cu mainile ei

| Danysan a răspuns (pentru Alexu9696):

Pe mine unu nu stiu daca mi-ar spune una in fata cum sta treaba cred ca m-ar bucura -m-ar scuti de u effort in plus si timp pierdut aiurea ...Iti dai seama cum te ia tip aia de cap si da cu tine in pat asa cu un tupeu din ala nesimtit awwww=)) unde gasesc si eu un din asta -ca am parte numai de smiorcaite si indoctrinate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte buna.

| HaHaGirl a răspuns:

Facem doar daca e nevoie intotdeauna asteptam atentie de la voi noi doar va aratam daca ne place sau nu de voi dar de restul baiatul se ocupa sau chiar amandoi daca nu e timida fata noi fetele avem asteptari de la baiat sa fie romantic/spontan eu pe amandoua mai mult a doua senzualitate ...noi cu ideea voi cu detaliile

| Roland22 a răspuns:

Daca vezi ca e prea timid, fa tu primul pas altfel poate stangnezi asa si nu se intampla nimic

| AdYtZu189 a răspuns:

E mai simplu daca partenerul face primul pas.Dar daca si tu si ea veti astepta ca celalalt sa faca primul pas nu se va intampla nimic.Cel mai bine lasi emotile la usa iei o gura adnaca de aier si ii spui ce ai de spus. Sper ca ti-am fost de folos.BAFTA FUNDITA?

| Alexu9696 explică (pentru AdYtZu189):

Erea un topic, nu erea o problema personala voriam sa vad ce cred si fetele si baieti