| IoanaIonuca a întrebat:

Vorbesc de ceva timp cu un baiat, si lui ii place de mine. Deocamdata nu putem fi impreuna, pentru ca e ceva distanta intre noi, deci mai usor pentru mine. E foarte de treaba si etc, dar nu stiu. Parca nu e atractia aia si cred ca daca nu e de la inceput, nici pe parcurs nu o sa fie. Nu as vrea sa fiu cu cineva doar pentru ca e super si din "obligatie". Ce ati face in locul meu? As vrea o relatie in care sa fie chimia aia de la inceput.

3 răspunsuri:
| AlinSiAtat a răspuns:

Eu unul as incerca o relatie. Iar daca nu ar merge, aia e. Se considera experienta. Nu are rost sa te gandesti ce ar fi daca. Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te cum consideri tu acel baiat pentru tie adica ca pe un prieten sau mai mult decat prieteni. Daca il consideri un baiat cu care te intelegi foarte bine dar iti este frica ca, daca vei fi cu el si va veti desparti nu va mai fi ca la inceput eu as spune sa nu o faci pentru ca, mai bine sa ai amici buni si care sa tina la tine decat sa fii impreuna cu el, sa va despartiti si sa ajungeti sa nu va mai vorbiti de loc.

| Pizzaislife a răspuns:

Eu nu as face o relatie daca sentimentul nu a fost profund nici la inceput deoarece e foarte posibil ca relatia sa se termine foarte repede