Voteaza-ti preferatul si ajuta-l sa ajunga Userul Anului 2019! Nu uita nici de Premiul Surpriza!

Am trecut de etapa nominalizarii si verificarii si dam drumul etapei de votare pana pe 6 ianuarie ora 23.59. Puteti vota din contul vostru de la sectiunea Alege Userul Anului. Alegeti-l pe cel pe care il considerati cel mai potrivit pentru titlul de Userul Anului, cel pe care l-ati vazut cel mai implicat si devotat scopului comunitatii: acela de a ajuta membrii.

Ce trebuie sa stiti:

– puteti vota doar daca aveti cel putin 50 de raspunsuri si 15 zile pe site. Altfel, sectiunea apare in cont cu urmatorul mesaj: “Ne pare rau, dar inca nu poti vota pentru alegerea utilizatorului anului. Ai nevoie de 50 de raspunsuri validate si 15 zile de la crearea contului. Daca atingi numarul de raspunsuri pana pe 6 ianuarie, vei putea vota si tu.”

– fiecare utilizator eligibil poate vota o singura data, un singur utilizator din lista

– votul este secret

– numele utilizatorilor din sectiunea de votare sunt afisate aleatoriu, in alta ordine la fiecare logare

– valorile punctelor acordate votului unui utilizator:

pana in 100 de raspunsuri – 1 vot = 1 punct

100 – 500 de raspunsuri – 1 vot = 3 puncte

500 – 1000 de raspunsuri – 1 vot = 5 puncte

peste 1000 de raspunsuri -1 vot = 10 puncte

* un expert primeste un bonus de 10 puncte la vot.

Acum dam drumul si concursului pentru Premiul Surpriza. Raspundeti cu numele utilizatorului care credeti ca va iesi Userul Anului, cat si punctajul cu care credeti ca va castiga. Daca ati nimerit exact puteti castiga Premiul Surpriza pus la bataie de noi! Altfel se va lua în considerare cel mai apropiat punctaj daca sunt mai multi useri care au ghicit numele, dar nu si punctele. În cazul în care vor fi mai mulți useri cu aceleași nume și punctaje se va ține cont de activitatea sa din comunitate (răspunsuri premiate de noi, fundele primite, vechimea în comunitate).

Succes tuturor!

Am revenit: Userul Anului 2019 este sadrian, iar cel mai activ user nou este Bizon95. Premiul Surpriza este castigat de ChiftelutaCrocanta2

128 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Hey! De ce nu sunt pe lista? Cer o reexaminare!

| Yurisa a răspuns:

Adry05 cu 720

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns:

NietzscheFrumosSiDesteptSunt merita, omul e blindat si da raspunsuri inteligente, realiste exact ce trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu apare pe lista si DeliaaIspas cu botul de ratusca? Intrebarea ei am vazut-o in top de asta vara. Ea ar trebui sa fie Userul Anului. big grin

| Jus7t a răspuns:

Adry.

| Jus7t a răspuns:

Aici votați :
http://www.tpu.ro/voteaza-utilizatorul-anului/

Sper că merge link-ul.

| Jus7t a răspuns:

laughing hai măi Jolie, există vpn.
Sau alții care au două telefoane și un PC toate având ip-uri diferite.
Nici dacă ești admin nu ai șanse mari să îți dai seama, decât dacă ăla vrea, adică dacă intră de pe același ip pe două conturi.
Uite eu chiar vreau sa fac pace cu dalmo, serios vorbind dar ea e rea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jus7t):

Există,dar poate nu are, iar tu nici măcar n-ai încercat.

Da' sensibili mai sunteţi unii.Ce te doare pe tine aşa tare că ţi-a dat ignore? Mare rahat.Treci peste. laughing

| Jus7t a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu m-a deranjat asta, m-a deranjat că e a doua oară când ma jignește fără motiv și când vreau sa ii răspund îmi dă ignore.
În fine. Eu am vrut să mă împac cu ea dar asta e.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Thank you! laughing

| Jus7t a răspuns:

@Dalmore
Tu faci mereu asta cu Plato, Hecate și ciudățenie.
Ai probleme de îți permiți să vorbești despre asta având în vedere că faci aceleași lucruri din motive diferite.

Nu e vorba că m-ai făcut virgin. E vorba că eu ți-am explicat frumos că nu orice om e handicapat dacă e virgin la 25+ ani, apoi că ți l-am dat exemplu pe Tesla nu e că mă comparam eu cu el - e ca să demonstrez că nu ai dreptate.
Apoi tu ai zis că sunt un marian de pe la țară și că joc toată ziua fifa și mă cred Tesla.
Deci ai înțeles TOTUL greșit apoi ai jignit, nu am zis că sunt virgin sau Tesla, iar asta a plecat doar de la o glumă happy
Și știi că pe site aici intra oameni cu probleme să primească sfaturi, dacă e cineva virgin la vârsta aia are o problemă sau mai multe, sigur nu e mândru de asta și nici fericit și nu are nevoie de descurajări și jigniri cum faci tu, ci de sfaturi și încurajări.
Îți bați joc de oamenii cu probleme, îi ataci plină de ură și apoi te plângi că am ceva cu tine.
Urât ce faci.

Arunci cu ură și ai vrea să îți vorbesc frumos?
Meriți fiecare insultă.
Și da, mă pot împăca cu tine dacă nu mă mai freci la icre de pe alt cont.

| Alexandrionelu a răspuns:

Bizon 95

| Vikaa a răspuns:

Adry

| Andrei200202 a răspuns:

Domnul sAdrian are niste răspunsuri destul de bune, mi-a raspuns si mie la multe intrebari, răspunsuri care m au ajutat.

| ksuper31 a răspuns:

Corbulalbrosu

| JustStitch a răspuns:

Adry05

| DorelExpertu a răspuns:

Pai RAY, tu ai 2769 de fundite din 119523 de raspunsuri, vine un procentaj de 2.32%
Iar Sadrin are 800 de fundite din 15.576 de raspunsi, vine un procentaj de 5.14%
Deci cum s-ar spune, recunosti ca ai dat si tu la randul tau zeci de mii de raspunsuri aiurea?rolling on the floor

| Adry05 a răspuns (pentru DorelExpertu):

Procentajul mic nu înseamnă doar răspunsuri aiurea, sunt mulți utilizatori cărora chiar dacă le răspunzi pur și simplu nu dau fundă, ori dau unui răspuns aiurea ori nu dau deloc. Depinde de tine ce „noroc" ai când răspunzi și dacă prinzi utilizator care dă și fundă

| DorelExpertu a răspuns (pentru Adry05):

Da, asta asa este.
Insa chiar si asa, sunt procentaje si mai bune.
Daca compari o persoana care din 20000 de răspunsuri date, are 2000 de raspunsuri castigatoare cu una care din 100000 de răspunsuri date, are 2000 castigatoare, e o diferenta enorma, si deja cred ca norocul iese din calcul in aceste conditii.

| DorelExpertu a răspuns:

Am inteles acum.
Iti dau dreptate, trecutul e trecut, trebuie sa invatam din el si sa mergem mai departe.

| DorelExpertu a răspuns:

Ma bucur sa vad ca ai fost cinstit si ai recunoscut, pana la urma, asta cred ca conteaza cel mai mult, sa fii cinstit.
Sarbatori fericite si tie, si un an nou cat mai bun.

| DorelExpertu a răspuns:

Adry05 cu 270pct.

| 2EXA a răspuns:

Adry

| Raizing a răspuns:

Te salut, semnat: Art@ in Cuvinte(Raizing)

In primul rand: La multi ani, Draga TPU, un sufletel sensibil, cu mult talent :x:x, care ne bucura si ne impresioneaza prin gingasia si frumusetea Gandurilor Sale!
TPU - sa ne traiesti, sa fii la fel de cald(a) si inspirat(a) mereu si sa continui sa scrii, ca merita!
Sa iti dea d-zeu: calm + inspiratie,,, nelimitata,,, xDxD

ps: Te simt si zi si noapte-n poezii; iubirea Mea se joaca de-a v-ati-ascunselea in toate inimile umane, astfel incat fiecare sa poate sa invete sa descopere si sa adore, nu acele receptacole umane temporare ale iubirii Mele, ci insasi iubirea Mea, dansând dintr-o inima in alta :D:d:d:D

Al 2-lea rand: raspunsurile lui sunt platonice( nu pune suflet!) + alti; o fac din lipsa de ocupatie! Mai ceva decat un robotel, pfaaa!
https://www.tpu.ro/utilizator/aayrbm - pe verso,,, Criss,,, de unde l-ai pescuit? din "Dumbrava minunata" =)))))))
-pe verso - credeai ca ai prins pestisorul d'aur... era de tinichea, din pacate,,, nu stralucea,,, :)):))

Al 3-lea rand: activitate pe site + vechime = Ray -ideal-

Cu drag,
Raizing xDxD

| RAY a răspuns (pentru Raizing):

Eu nu particip dragul meu, dar apreciez ceea ce ai scris acolo, foarte poetic raspunsul tau ca mereu

| andiceasu95 a răspuns:

Adry05

| 70gabriela70 a răspuns:

Sadrian46

| Totenn a răspuns:

Corbulalbrosu

| xeum a răspuns:

Sadrian46, fara indoiala va castiga

| User23434 a răspuns:

Sadrian46

| Beyou799 a răspuns:

CleanHeart

| Apoka a răspuns:

Apoka laughing

| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Adry 1=3

| AlexVlc a răspuns:

Brigaela