| Mirceadumb a întrebat:

Vreau cateva exemple de meserii cu bani multi. adica dupa ce ai terminat o facultate sa ai un salariu mare si sa gasesti destul de usor de munca. as vrea sa imi spune-ti si ce materii ma ajuta mai mult in liceu pentru acele meserii.

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Medicina vetrinara, poti sa iti deschizi un cabinet sau sa lucrezi la dsv sa mergi in controale in piete si supermarketuri, poti sa iti iei o circumscriptie la tara daca nu ai bani sa iti deschizi cabinet
te ajuta biologia si.sau daca la tine in oras este profil de tehnician veterinar

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti faci meseria bine si sa stii sa te descuri pentru ca orice facultate ai temina nu iti da nimeni locul de munca a doua zi

momentan in IT gasesti cele mai multe locuri de munca si cele mai bine platite

| Danysan a răspuns:

It manager -Fa Facultatea de Cibernetica si o sa traiesti in puf.