| EuSiCuTineInPuff a întrebat:

As vrea sa stiu cateva meserii pt o femeie. In afara de doctor pt ca nu suport sangele. Meserii de inceput,intr-o tara straina. Spre ex in Spania. Niste locuri de munca bine platite, k sa pot lucra cam 2-3 ani si apoi sa am bani...bineinteles impreuna k un asociat si fondurile europene pt deschiderea unui club de fite in romania. Daca salariul este mai mic de1500 de euro nu ma intereseaza.Ar fi bine de la 1700 in sus. Nu se pune problema de facultate pt akm o fac. Adik sa stiu intai meseria apoi vad ce facultate o sa fac. In caz ca v.am derutat eu abia am terminat liceul.Ast un rasp bun care sa merite Funditaa:*happy

Răspuns Câştigător
| 1Q a răspuns:

Pai receptionera la un hotel castigi foarte bine, secretara, doctor nutritionist, antrenoare de fitness,

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toate analfabetele vor salariu mare, dar ele sint proaste de dau in gropi, e criză fătuco si in Spania sau Germania Italia, ce crezi că te asteaptă ăia pe tine cu lefuri de ministru, fug ăia de români ca dracu de tămîie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce pretentii pe capul tau. 1700 euro ai sa castigi cand ai sa ai o experienta, nu dupa ce iesi din facultatate doar cu pretentii

| Duucu a răspuns:

1700 de euro la cum scrii? În nici un caz.

| Teardrop a răspuns:

La cum scrii, un salariu de 150 de euro, nu 1500, este mult peste poşibilităţile tale.

| Teardrop a răspuns:

De fapt, poţi încerca cea mai veche meserie din lume. Acolo nu-ţi trebuie nici şcoală, şi se şi câştigă bine.

| Lisiele a răspuns (pentru Teardrop):

Ai dreptate, si asa vrea sa-si deschida club de fite.

| EuSiCuTineInPuff explică:

Bine ca sunteti voi mai inteligenti decat mine.Nici macar nu ma cobor la nivelul vostru.Iti multumesc 1Q pentru raspuns.Nu este cel mai bun din lume, dar in comparatie cu celelate este macar serios. Eu v-am cerut o parere. Nu v-am pus sa imi spuneti povesti de adormit copii, dar daca atat va duce pe voi mintea nu am ce face.