| CristianTI a întrebat:

Vreau de lucru! Numele meu este Cristian, am 16 ani si jumatate si sunt din Bucuresti.Da, acesta nu prea este o intrebare dar imi incerc totusi norocul.Tot incerc sa gasesc ceva de lucru prin Bucuresti,nu vreau pliante sau mai stiu eu ce, am timp in urmatoarele 4 luni la orice ora.Vreau ceva serios si din care pot invata ceva, care ma poate ajuta si in viitor. Daca stiti ceva sau pe cineva nu ezitati.Multumesc!

1 răspuns:
| Fatamuntilor a răspuns:

Buna,Cristian! In primul rand NU cred ca angajatorii stau pe TPU sa-ti ofere tie de lucru! Mai ales ca nu te multumesti cu orice.De obicei adolescentii de varsta ta, fara pregatire intr-un anumit domeniu tocmai de asta se ocupa. Daca impartitul pliantelor nu te incanta ai putea ajuta la descartul marfii la magazine.Sau in agricultura.
Repet. Fara pregatire NIMENI nu te primeste.
Asa ca continuati scoala, da BACUL, fa faacultate, si drumurile tale vor fi deschise spre viitorul pe careil doresti.
Pana atunci multumeste-te cu orice.