| Cristynik a întrebat:

Vreau niste statusuri de indiferenta, de dragoste, sa exprime dragoste dar si indiferenta[ scuze de categoriebig grin ] fundita:*!

2 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Lupta e un semn de viata, daca o primesti cu placere. Sa lupti pentru o idee, sa lupti pentru un sentiment, pentru o patima sau pentru o nebunie, dar sa crezi in ceva si sa lupti, asta e viata. Cine nu simte nevoia sa lupte, nu traieste ci vegeteaza."
Viata e o mare de iluzii. Trebuie sa ai curajul sa te scufunzi pana la fund ca sa gasesti cufarul cu comori…

Daca un prieten te inseala o data este vina lui. daca te inseala a doua oara este vina ta. Nu trebuia sa-ti mai fie prieten.
Iubeste adevarul, dar iarta greseala
Si daca viata`i cruda.o punem pe gratar.
Am trecut peste tine, nu-ti pune semne de-ntrebare. Nu ma uit iar inapoi chiar daca pe amandoi ne doare
Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut, tu esti OK!

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!
Tu stii ca nu vreau un increzut cu portofelul gros Vreau un baiat sa ma`nteleaga si sa`mi vorbeasca frumos

Nu vreau poveste de amor, povestile-s triste si dor
Fetele mele sa va mai spun ceva, baietii fara fete nu pot rabda. Arati bine, esti desteapta, il faci! Dar daca pui botul la vrajeala lui, te dezbraci!

Voi fii drogul tau, iar tu vei avea nevoie de mine!
Aici nu e vorba de tupeu, ci de tot ce putem sa facem tu si eu :X
Fetelor nu va pierdeti capu-n goana dupa bani. nu va pierdeti sufletul in joc dupa golani!

Orice ai spune Orice ai face Cu mine nu mai ai de`a face!
spun stop caci dupa tine, totul altul vine!

Sincer? numai pot plange am suferit prea mult si cred ca imi ajunge

Nai Curaj Sa Ma Lasi Sa Traiesc Fara Tineee!

Stii!? Poate chiar i`ar sta mai bine cu tine` pakat ca tot la mine s`ar gandi si tot pe mine m`ar iubi
Nu exista fum fara foc, privirile sunt atente Ai grija pisy, pe tricou, ti-am lasat deja amprente
" Pentru mentalitatea de ****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!? "
" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja… "
Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… "
" Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "
" Nu exista ceva mai rau decat cazare pe viata… "
" Spuneti ca nu m-a suportati dar va uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "
" Stam la rand? Sau toti deodata? "
" Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie… "
" Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile? "
" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "
" Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"
" Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
Moderatelly Invisible… "
Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra… "
Psihologul este un tip care-ti i-a o gramada de bani ca sa-ti puna toate intrebarile pe care sotia ti le pune gratis! "
" Live for today because yesterdays are over and tomorrows may never come… "
" Soferul prudent se uita în ambele sensuri înainte de a trece pe rosu… "
" Nu conteaza lungimea baghetei…. ci magia din ea! "
" Un om fara convingerei este un vagabond care merge spre nicaieri… "
" Senzatia e unica, doza de risc e mica.Viciul meu implica doar placere si dependentza psihica… "
" Viata-i ca o tarfa ce des iti iese in fata, ce des iti trage plasa!
" Se vede clar pe fata ta…ca ma placi si ca m-ai vrea…ti-ar da botu` taratura…mergi inchis si taci din gura! "
" I wanted to kill the sexiest person alive, but suicide’s a crime "
" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "
" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "
" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "
" Fac cinste plateste vecinu! "
De ce incerci sa imi downloadezi statusul? Te crezi blonda? HA! L-am downloadat eu inaintea ta! "
" Ai Bani!?… Hai la bere … N-ai bani!? … Du-te vere! "
" In caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice! "
" Viitorul suna bine, pacat ca nu raspunde nimeni… "
" Si daca ramuri bat in geam...si daca ramuri bat in geam...bag p**a tai copacu`… "
" Daca toate masinile vin spre tine… esti pe banda gresita! "
" Cei mai buni magicieni sunt barbati: *** si dispar… "
" Daca prostia ar fi amendata tu ai lua amenda la fiecare colt de strada…"
" Nu-s…. cauta-ma in dictionar! "
" Cumpar droguri…pentru relatii sunati-ma la numarul 112/955. ofer cazare pe termen lung dupa incheierea contractului…rog seriozitate! "
" Unii oameni iubesc asa de mult femeile lor încât, pentru a nu le uza, se folosesc de femeile altora… "
" Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari… "
" I’m mobile ca n-am pc… "
" I`em ãuei…..pliz weit! "
" Se stie din start ca baietii nu au masura… si se stie de la Eva ca femeile vor p**a! "
" Viata e o curva…. TU esti VIATA mea! "
spersanutiiamulttimpsacitestistatusulasta "
" Nu fumati in pat…. ca nici noi nu facem sex in scrumiera! "
" Don’t love & cry…. *** and smile "
" Ea e fata cultivata…. si si`o pune numai cand e beata! "
" V-a iubesc atat de mult, ca imi vine sa v-a ***… "
" *** is good, *** is funny, all the people *** for money, if u think *** is funny, *** yourself and take the money… "
" Sa-mi bag **** pe fereastra, sa v-a *** pe toti din casa! "
" 1, 2, 3, 4, 5, 6,7 ….moamaaa….cati prosti imi citesc stautsul… "
" Curgeeeeeee…. curge coniacu`…. pana ne i-a dracu` "
" Sunt multe bagaboante…. care sug **** la soferi… ar trebui sa ma ingrijorez. sau sa ma fac sofer? "
" Tot respectul meu pentru fetele ***……… v-a iubesc in gura…. sunteti super ***! "
Nu sunt vegetarian pentru ca iubesc animalele, sunt vegetarian pentru ca urasc plantele.
Niciodată să nu mergi la un doctor căruia i-au murit plantele din birou.
Adevarul nu are pret, de aceea nu am de ales si-ti vand minciuni
Caut un baiat frumos…sa ma indragostesc… sa ma tina in brate. si sa-l falimentez!
Oficial imi merge bine…neoficial e jale!
viata e un joc de **** … dar macar are grafica buna.

Voi radeti toti de mine ca sunt diferit, iar eu rad de voi ca sunteti toti la fel.

Nimeni nu moare virgin…viata ne *** pe toti!

Prea dulce ca sa fiu light.

Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun…
Daca viata iti intoarce fundul……. profita de ocazie si…. ****-o!
tristete amara/coboara si-omoara/speranta din mine/si tot.
daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
. Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp.

Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"
Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc,poc,poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut.

Fata` asta `! ` `. Nu `e proasta` deloc`!`.Nu `se vinde` ieftin `. fiindca` ea vrea TOT`!`
Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!"
nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece, tot`h mai bine imi merge:X"
-Cine se culca fitoasa, se trezeste si mai fitoasa…
-Sunt o mica finete invidiata de multe zdrente.
-Macar eu pot tine dieta, tu nu!
-Poate ne casatorim pe mess
-Bai, sunt smechera, nu te pune cu mine!
-Am nevoie de tine…….te vreau…offline.

- La 13 ani e prea devreme, in noaptea nuntii este prea tarziu!

- Lui Dumnezeu ii plac nebunii si prostii…..ca daca nu-i placeau nu facea atat de multi!
- De ce sa bei si sa conduci …. cand poti sa fumezi si sa zbori?
- Monitor de 21 de inch… sunt in extaz. DND plz.
- Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
- Sarutul e o minunata inventie a naturii care ne opreste atunci cand cuvintele sunt de prisos.

- Unde’s 2 puterea creste!
M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt…
Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine… "
Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu… "
Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci, urmele iti raman acolo… "
Esti primul` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca… "
Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te iubesc si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga… "
Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC! "
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand?! "
Y will always love the false image i had of you… "
Iubirea e o tiranie dulce, caci cel ce iubeste-iubeste de bunavoie! "
O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte… 1000 de ganduri in 2 cuvinte! "
daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla, acum nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza t...e iubesc
Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!
As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "

" Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta… "
" Esti o bucata de raza rupta din soare si cazuta pe pamant pentru. a-mi lumina inima si sufletul pierdut in splendoarea frumusetii tale… "
Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare şi nu te pot desprinde căci inima mă doare…

Sarutul tău încă îl mai simt pe buze, mă faci să plutesc atunci când îmi zâmbeşti, lasă-mă să fiu lângă tine, atunci când te trezeşti!

Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat!

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare incat TU si EU sa devenim un singur suflet.

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.

Sa iubesti, inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt.

Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si inca ceva…

Esti cel mai dulce vis al meu. Te iubesc pana la cer si inapoi de un infinit de ori.

Te iubesc atât de mult, dragul meu suflet pereche, încât nu pot exprima în cuvinte. Într-o mare iubire cuvintele nu-şi au rostul, precum îşi pierde consistenţa orice atingere sau privire, fiindcă toate acestea sunt şi vor rămâne numai în străfundurile sufletelor noastre.

Dragostea… Toata viata mea am auzit despre ea, am citit despre ea, am visat la ea, am plans dupa ea. Acum, langa tine, am gasit-o!

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei. Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine!

Gandeste-te la cel mai dulce lucru, inmulteste-l cu infinit, aduna o eternitate si vei stii cat imi lipsesti.
Exista 4 etape catre fericire : 1.eu 2. tu 3.inimile noastre 4.noi doi impreuna.

Poti sa-ti spun astazi ca te iubesc? Daca nu, pot sa-ti spun maine? Dar poimaine? Pentru ca te voi iubi in fiecare zi din viata mea.

Credeam ca viata este nedreapta cu mine si mi-a dat multe motive ca sa o urasc. Dar acum cum as putea uri viata asta minunata care mi te-a dat pe tine?

Cuvintele nu imi ajung, asa ca inchide-ti ochii, apropie-te de ecranul telefonului… saruta-l, eu sunt de partea cealalta si te sarut… atat de mult te iubesc.

Iubirea este arhitectul universului.
Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum
De Ziua indragostitilor vreau sa-ti spun ca dragostea adevarata nu are final fericit… pentru ca pur si simplu nu are final!

Nu mai am nevoie de concediu pentru ca tu esti vacanta mea si cu gandul la tine calatoresc prin cele mai ascunse locuri… pe care doar iubindu-te le pot descoperi.

E o zi cand sufletul invinge orice urma de tristete, cand tot ce a fost greu ti se pare usor, e Ziua Indragostitilor!

Nu-mi trebuie o zi anume ca sa-mi deschid inima, asa cum nu-mi trebuie nici soare pe cer ca sa-ti vad zambetul.

Daca vrei sa-mi masori dragostea mea pentru tine, iti spun ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea.

Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce ma faci sa fiu, cand sunt cu tine.

Daca ar creste cate o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, ti-ar trebui toata ziua si tot nu ai ajunge la capatul gradinii de flori. Asa ca mai bine ma chemi sa ne plimbam amandoi.

Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…

Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
Inima mea este ca un templu. Intri, te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu! "
Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "

" A B C D E F G H I J K L M.mi-e dor de tine!
Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut!
2. Plang de durere … sunt singur si trist si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …
3. Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine … m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate …
4. Tristetea m-a cuprins si vreau sa plang … nu mai pot … te iubesc si te vreau inapoi …
5. Inima mea e rupta in doua … jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna …
6. E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …
7, As vrea sa pot da timpul inapoi … sa intorc clepsidra … si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
8. Te-am iubit candva dar tu ai stricat tot si acum nu mai vreau sa stiu nimic de tine …
9. Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape …
10. A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna
1. Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
6. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
7. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot…
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri!
" Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "
" Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "
" Y will always love the false image i had of you… "
" Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" A day without you is a lost day… "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "
" Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
cand nu o sa mai fiu, poate ca atunci o sa-ti dai seama ce'ai avut.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
Tine-ma aproape de sufletul tau si gîndeste-te ca într-o zi ai sa te trezesti si ai sa realizezi ca ai pierdut un diamant în timp ce tu te chinuiai sa alegi pietricelele…
Ranile sufletului se deosebesc de celelalte prin aceea ca se acopera, dar nu se inchid; mereu dureroase, mereu gata sa sangereze cand le atingi, ele raman in inima vii si deschise

| lulugabi a răspuns:

Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!
Poate am aere’n cap.asta e doar problema mea.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta…nu ma cunosti…nu mai comenta.ai grija d viata ta…nu d a mea
Chiar crezi ca ma afecteaza!?`
Zambesc din nou`.
asta`i tot ce conteaza`.
Ori de cate ori vei fi pusa la incercare, nu uita : Capul sus si zambeste incontinuare
Sper ca ti-am fost de ajutor :o3 uite aici poti gasi multe http://chetuieste.ro/statusuri-indiferenta.html fundita>>>>?:o3