| LuLusHooOr a întrebat:

Vreau parul drept. dar fara placa sau cu placa dar cum sa fac sa stea drept, drept ca placa mea nu indreapta chiar bine deci alt remediu fara placa aveti?

Răspuns Câştigător
| Ambasada a răspuns:

Heyy :]
Si eu am avut aceeasi problema doar ca placa mea incalzea tare tare
Si firele imi erau extrem de arse si nu mai imi crestea parul.
AM fost nevoita sa ma tund scurt ptc. era ars fara stralucire.
Tare urat laughing!
Si am auzit de la o prietena ca foloseste o masca.
Ulei de masline [2 linguri], 2 oua, miere [2 linguri] si lamaie pentru stralucire.:X
Si nu e acelasi rezultat ca si cu placa dar sa stii ca e foarte bine...
Si e extrem de hranitoare pentru. par :X
Aaaa se lasa pe par 2 ore.bine.poti si mai mult [mai bine] laughing
Ce tampita sunt laughing
Am uitat blushing
Se aplica pe parul ud se lasa 2 ore si dupa te speli cu samponul tau obisnuit:X
Si cand te usuci incearca sa ti feonu' aplecat in jos pe firul de par
Poti folosi si o perie daca vrei rezultate si mai bune :X
Rezultatul tine in jur de 4 zile thinking Bine si mai mult depinde de par laughing
Mie mi'e acum gros si destul de lungfata de cum l'am avut I don't want to see
si tine maxim 3 straight face
Dar tot e bine:X
Aaa si am mai citit pe net.o chestie destul de interesanta laughing
Zicea ca cei din africa in special femeile...sti tu ce par cret au alea laughing
Asaa. dupa ce se spalau pe cap, isi imparteau parul in suvite si le legau la baza capului si continuau cu cate 4-5 elastice [depinde de lungime] pana la varfuri.
Si dormeau asa si dimineata doar il pieptanau.thinking
Nu am incercat ...ptc. mi-e lene sa lucrez atata laughing
Dar daca o sa incerc te anunt de rezultat daca vrei :X
P.S :Nu folosii des placa ca o sa regreti! straight face
Mai bine cauta si pe net thinking Sunt o gramada de chestii thinking
Dar numai sa ai timp sa le citesti thinking
Dar asta e cel mai practic cu mierea si uleiul...[etc] ptc. din cate am citit eu.
Celelalte contin tot felul de ingrediente cam...[gen :Avocado, Fructul Pasiunii nu rolling on the floorsi altele de care nu prea am auzitrolling on the floor.nu greu de gasit.dar mai bine folosesti ce ai la indemanalaughing [Cuvante cheie la google "Par drept fara placa"]
Sper sa reuseti si sa gasesti big hug
Succes:X

1 răspuns:
| Carllla a răspuns:

Dahappy si eu am parul ondulat, si placa mi-l cam distruge. eu, dupa baie, mi-l usuc cu feonul si perie, sau cu perie electrica. crede-ma, nu arde parul ca placa! kisses. funda?