| Death_4906 a întrebat:

Vreau sa am vopsesc iar happy. Prima data m-am vopsit in vara roscat, dupa aia prin noiembrie din nou tot roscat... iar pana acum deloc...Ma vopsesc prea des? O sa imi cada parul?

Răspuns Câştigător
| yasemin a răspuns:

Nuu...deloc.la 1 luna este bine sa te vopsesti.parul oricum iti cade pentru ca asa este normal, femeile pierd pana la 50-100 de fire pe zi.eu am fost blonda si ma vopseam o data la o luna integral, iar radacinile o data la 2 saptamani.cel mai grav a fost ca s-a ars,de la decolorant, dar am hotarat sa trec la o nuanta mai naturala si acum este super matasos si lucios, vopsit la 1-2 luni, in functie de necesitate.Succes!

2 răspunsuri:
| Skittles19 a răspuns:

Buna!
Depinde si de varsta pe care o ai. Daca esti majora nu cred ca te vopsesti foarte des. Sfatul meu este sa lasi la iveala culoarea naturala sau sa te faci cu nuantator. Parul nu o sa-ti cada, dar vopseaua folosita in exces duce la albirea rapida a parului. Te sfatuiesc sa folosesti vopseaua atunci cand chiar ai nevoie de ea. In fond, culoarea naturala este cea mai frumoasa.
Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!

| pisoias29 a răspuns:

Daca stii cum si cu ce sa il intretii, cu siguranta nu o sa iti cadahee hee