| alexalex_4797 a întrebat:

Vreau sa fac muschi la mana si vreau sa va pun cateva intrebari.
am gantere de 7 kg...cum este mai bine sa fac: de exemplu 15repetari in 3 serii?(intr-o sedinta) sau este mai bine sa fac 40repetari la pranz si 40repetari seara?-ma intereseaza pentru biceps.
ce alte exercitii mai stiti pentru triceps/piept?

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Salut. Si pe mine ma cheama Alex. Deci; Tot cea ce este impins lucreaza pieptul. Tot cea ce este tras lucreaza dorsalul si spatele sau trapezul. Pentru brat la fel; Conditia de baza; lucreaza cu greutati mari si creste masa musculara. Lucrezi cu greutati mici bratul se fibreaza, se modeleaza. Nu trebuie sa faci in fiecare zi. La doua zile odata ca bratul sa aiba timp de refacere. Iar pentru triceps, Tot cea ce este tras in jos, cu conditia ca bratele sa fie lipite de corp. C u asta termin, incearca fara sa iei anabolizante. Pa

| AdY a răspuns:

Trebuie pentru muschi 20kg cu o mina de 30 de ori la rind. Daca ti se rup minile du-te la medic.