| Paine2222 a întrebat:

Vreau sa-i fac iubitei un cadou dragut, gen un colier simbolic sau ceva... da-ti-mi idei, va rog! plus ca nu ma pricep la bijuterii

6 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Poţi să-i personalizezi super multe lucruri https://www.facebook.com/cadourisipersonalizari?fref=ts
Îi poţi lua tot felul de haine pentru că ştii că o sa le poarte sau ceva ce-şi doreşte foarte mult de îmbrăcat/încălţat.
Îi poţi lua un ceas de pe swiss time.
Îi poţi grava o brăţărică cu iniţialele voastre sau poţi lua brăţări diferite cu iniţiale (recomand argint). În general asta cu iniţialele şi chestii de astea nu prea sunt foarte ok, chiar dacă noi credem că o să fim mereu cu persoana aia, oricând ne-am putea despărţi de ea.
Îi poţi face o farsă, iar apoi să apari cu un tort drăguţ pe care să fie poza voastră+ alt cadou drăguţ.
Eu zic că mai bine ar fi un inel decât un colier, adică nu mereu o să poată să-l accesorizeze la orice, pe când inelul e altceva.
Eu de ziua mea am primit un inel de argint+pandantiv, o cutie de bomboane cu lichior+flori.
Alte cadouri am primit: usuleţi (îi poţi personaliza unul cu poza voastră), haine, un buchet de trandafiri (nu recomand multe flori pentru că se ofilesc repede şi rămâne doar cu amintirea, însă banii s-au dus), parfumuri, un set de argint şi altele.

| MisterSTAG a răspuns:

Incearca o bratara cu ceas.Am vazut ca se poarta.

| iepurascufundita a răspuns:

Cauta pe net cadouri in functie de zodie si acolo ai foarte multe idei si propuneri

| Iulia0102 a răspuns:

Pf, cadouri in functie de zodii laughing am mai auzit una. uite happy eu sunt fata si m-am mai confruntat cu asta si cu iubitul prietenei melewinking cateva idei : o bratara impletita cu initialele voastre ( sau cu numele ei ),, daca ai cum si poti sa o faci, uite o idee geniala : cumpara 2 tricouri, unul albastru si unul roz -> pe cel albastru printezi un mesaj gen" she is my world / she is mine " si pe cel roz " he is my superman / he is mine " ar fi un cadou superb, ii poti cumpara un parfum, o brataraa din metal cu cheia sol, cu optimi, doimi, patrimi, tot vad o.O big grin sau sa va cumparati 2 caciulite la fell :3 sper sa iti placa ideile mele :**, FUNDAAA puppy dog eyes >?

| ioanmaria a răspuns:

Daca tot e simbolic macar sa fie de impact. Nu totdeauna ce e simbolic este si placut. Alege dupa stilul de personalitate si dupa cum se imbraca, daca e mai retrasa si poarta culori inchise alege forme geometrice de culori linistite si care sa nu fie opulente adica sa sara in ochi. Daca e vorbareata si energica alege forme florale sau rotunde, inimioare de culori diferite, deschise si patrunzatoare stralucitoare chiar.
Sunt cateva site-uri cu modele frumoase de pe care te poti inspira.
Cheribjou.ro, crystal-fashion.ro, ambra-bijuterii.ro etc.

| Hainute_Haine_1990 a răspuns:

Un lantisor, cu un pandativ in forma de inima! happy