| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar de mult o bluza din new yorker, iar parintii mei nu imi dau bani adica nu sunt genul zgarciti, dar acum o luna mi-au cumparat un ipad2 si de atunci de fiecare data cand le cer ceva imi spun ca,, ti-am luat tableta de 26 de milioane, numai imi cere bani ca nu am" am incercat sa le explic, toate fetele si prietenele mele din clasa isi cumpara mereu cate ceva nou iar eu sunt tot cu alea imbracata. adica nu zic ca nu imi cumpara, dar de multe ori imi cumpara mama haine si nu imi plac deloc. Bluza asta din New yorker este suuper am vazut la mai multe fete este 89 de lei. cum sa.i conving? Am inceput si sa plang dar nu a mers... vreau neaparat bluza aia!

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Îți vinzi tableta, și iți cumperi bluza.

| dragos9234 a răspuns:

De alocatie nu ai auzit?

| CosminC86 a răspuns:

Daca esti nascuta in '89 ai putea sa-ti iei o slujba si sa obtii banii singura. Iar daca ai pus cifrele doar asa si esti inca minora, ai putea sa faci economii(la alocatie ma refer). Si ar mai fi ceva: ii rogi zi si noapte pana cedeaza

| Zambete89 a răspuns (pentru CosminC86):

Am 15 ani

| CosminC86 a răspuns (pentru Zambete89):

Ai putea sa-ti rogi bunicii sa-ti dea niste banuti din pensia lor, sau sa te imprumuti la un coleg... habar n-am ce sa zic.

| FastAndFurious a răspuns:

Mama imi zice ca nu face banii cu ciocanul. Mama ta poate ii face daca vrei si aia si aia si aia.
Daca o sa te iei mereu dupa altele o sa fiti toate imbracate la fel, cu acelasi laptop, acelasi telefon samd. Insuportabil!

| Loser8299 a răspuns:

Prostitutia este solutia.

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Incearca sa strangi bani...nu stiu... asteapta pana la Craciun si du-te la colindat sau du-te la bunici si ajuta-i in casa pe bani :p

| Theoryofabook a răspuns:

Spune-le si tu ca faci ceva in schimbul acelei bluze gen faci curat sau duci gunoiul. si vei obtine ce vreitongue

| rebecutzaa a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte sa iti iei ipad2. poate ca parintii tai nu mai au atat de multi bani.dar economiseste cu alocatia, fa curat in casa si spune-i sa te rasplateasca cu cate un leu pe zi ca faci curat si daca iti da bani sa iti iei ceva dulce cheltuieste doar jumate! incearca!

| ancutz16 a răspuns:

Ai putea sa iti reciclezi hainele.Hainele vechi le poti transforma in unele noi si unice astfel vei avea un look nou. Succes