| JusTLiVe a întrebat:

Cum sa imi conving parinti sa-mi ia Samsung Galaxy S2?
Ei o tin cu pretextul scoala, de ce sa-ti cumpar ca ti-am cumparat, n-ai telefon toate chestiile.
Da intr-adevar am un telefon Samsung S5560 si il am de 2 ani...
Oricum ma fascineaza mai mult S2 decat harbu meu.
Daca vrei la raspunsuri sa scrie-ti sa inveti la scoala degeaba ca am note bune si tot nu-mi cumpara eu m-am pus cat de cat pe invatat bine nu sunt primul din clasa, ca sa-mi cumpara un telefon.Ma gandesc ca pe 14 martie anul acesta vine ziua mea si fac 14 ani.Sincer din partea lor ma astept sa-mi dea bani, eu nu vreau zi aniversare sau alte petreceri.M-am gandit sa strang cati bani fac cu ocazia zilei mele si dupa sa mai fac si eu de la vanzari.M-am gandit ca daca fac cumva sa am peste 7 milioane de ziua mea sau ma rog dupa ziua mea sa vand telefonul si mai fac cativa si ma apropii si cand imi cumpara e mai usor.
Multumesc astept raspuns.

6 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu, poate parintii tai nu se descurca cu banii, spune-le de un tel mai ieftin cuma r fi LG optimus l9 la mine spun ca nu ii gasesc folosul dar ei pot sa imi ia si nu vor pe tot felul de pretexte cred ca asa e si la tine.

| JusTLiVe explică (pentru Vvistula):

Se descurca dar nu vor sa-mi dea.Si S2 e ieftin am gasit pe un sait oficial cu 15 milioane.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru JusTLiVe):

Da...poate parintii tai nu sunt genu' ala de cretini care sa dea la un copil un Note2 sau iPhone5, pentru ca daca ti-l fura cineva sau iti cade, dormi pe pres 7 ani.
Nu il lua de la Samsung, ia-l de aici, gasesti cu 1400Ron, Dar nu il lua la liber! Nu poti sa ti-l iei la abonament? si daca nu ti se termina curand, nu poti sa iei unul SH in stare perfecta cu 900Ron?

| JusTLiVe explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Tot ai adus vorba de cretini.La scoala la mine aia de a-6a au la ei tablete, S3, Note2, iPhone detoate.Iti dai seama nu vreau sa am atatea sa fiu tinta hotilor. Vreau si eu ala miculaughing.

| Vvistula a răspuns (pentru JusTLiVe):

Sunt si mai ieftine gasesti si la 13 milioane

| Vvistula a răspuns:

Cel mai binesa iti iei daca e s2 plus fiindca e un pic mai ieftin decat s2 simplu si e si mai bun, practic sunt identice dar unu e i9100, iar celalalt est i9005