| UmbraDeVulpe a întrebat:

Vreau sa imi cumpar telefon dar din ala vechi, mai exact Huawei p40 sau nu stiu, la Vodafone daca ma duc nu mai au asa ceva, nu? Si trebuie sa cumpar de pe net sau nu stiu

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu cred ca mai au la Vodafone, fiind un telefon fabricat in 2020 si Vodafone vinde doar telefoane noi, putin probabil ca cineva sa mai aibe pe stock nou la cutie modelul acesta.
Mai gasesti pe tocuri la anumiti terti care vand pe eMAG, dar preturile sunt mari, ca de telefon nou chiar daca e model oarecum vechi acum.
Sau decat sa iei sh de pe olx si poti lua teapa ca acolo sunt foarte multi tepari, du-te cand ai timp liber prin amanetele de electronice (sau suna ca au anunturi si ei pe net si siteuri proprii) de la tine din oras, ai o certitudine ca iti vor da un telefon in stare buna!

| J0B0MAT a răspuns:

Să ții cont că telefoanele vechi nu prea mai sunt compatibile cu aplicațiile, pentru că nu mai primesc actualizări.Vezi pentru ce îți trebuie mai mult, dacă îl iei pentru wapp, Facebook, YouTube nu ar trebui să ai probleme, dar dacă îl iei pentru jocuri, filme și alte cele, astea nu prea sunt compatibile cu versiuni vechi.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, e ok, dar nu recomand să fie sh. Dacă nu găsești la Vodafone sau ceva, ia de pe net, eMAG sau ce vrei tu.Alt model, dacă nu găsești nou, tot de la Huawei dacă vrei.E o marcă bună în general.