| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi dati cat mai multe presupuneri ca sa zic din orice punct de vedere - mitic, religios, stiintific legat de ce se intampla cu sufletul dupa moarte? Funda e o curiozitate, am auzit recent niste mituri foarte interesante. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| teodoraandreea a răspuns:

Dupa ce mori te duci la dumnezeu acolo dumnezeu are o carte mare in care care are fiecare greajeala aunui om. dupa dumnezeu iti citeste toate greselile si el hotaraste daca mergi in rai sau in iad.deobicei cei pocaiti merg in rai ceilalti merg in iad, dar daca ai fost foarte bun la viata ta dumnezeu iarta greselire facute. sper ca te-am ajutat