| zuziOoO a întrebat:

Vreau sa imi fac un blog, dar nu stiu despre ce, aveti ceva idei?

3 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Există mai multe posibilităţi, eu îţi recomand ca dacă eşti la început, să-ţi faci un blog gratuit, folosind o platformă gratuită cum ar fi wordpress sau blogspot. Eu am folosit wordpress, se actualizează mai des şi în opinia mea, sunt mai profesionali.
Aşadar, intră pe http://ro.wordpress.com/, apasă unde scrie sus cu albastru Sing Up Now şi completează datele. Ai grijă să alegi domeniul .wordpress.com pentru că e singurul gratuit. E cel setat implicit. Apoi mergi mai departe, până termini de completat datele. Te vei descurca după, pentru că totul va veni de la sine, e foarte simplu. Bine ai venit in lumea blogger-ilor!
Iar ca temă, dacă locuieşti într-un oraş mic poţi scrie ştirile de acolo, e relativ simplu şi plăcut. Dacă nu, poţi scrie posturi sentimentale, idei de-ale tale, glume, sondaje etc. Baftă! :)

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Moda,Hairstyle,ceva stiri despre vedete,sau cate o zi din viata ta care crezi ca ne va impresiona. povesti inventate despre tine, sau poezii(daca iti place sa compui), animale. sper ca ti-am fost de folos.wave

| Crisis a răspuns:

Daca faci blog doar ca sa ai blog, ca asa e la moda, mai bine nu-l faci. Cand or sa-ti vina idei atunci sa-ti faci.