| MonsterCookiesOo a întrebat:

Vreau sa imi mai fac o gaura in ureche nu conteaza cat de tare doare dar eu vreau. pls spuneti-mi cum sa imi fac? (si nu imi ziceti sa merg pe la din astea de bijuterii sa imi faca ei nu imi permit e prea scump!)

Răspuns Câştigător
| Rhoselynn a răspuns:

Hey, uite cum mi-am tot dat eu gauri in urechi: iti cumperi niste cercei de argint si cu o pila de unghii ascuti varful cercelului care urmeaza sa iti intre in ureche. Dupa ce vezi ca e ascutit destul de bine il dezinfectezi cu spirt, dupa care incerci sa iti faci gaura. Dupa ce a intrat e posibil sa iti curga sange(se mai intampla, dar foarte putin) te cureti. Il lasi in ureche o saptamana pentru a se forma gaura si in tot acest timp tu trebuie sa invarti usor de cercel ca sa eviti lipirea lui de ureche.Asta e tot! Bafta

| splash132 a răspuns (pentru Rhoselynn):

Cred ca l-ai ''incurajat'' completwinking

| Rhoselynn a răspuns (pentru splash132):

Nu stiu daca este necesar un comentariu. Am dat un raspuns la o intrebare. Hai sa fim acea comunitate de care vorbeste TPU si sa lasam comentariile de genul acesta pentru alte site-uri

| Love_Leo_1997 a răspuns (pentru Rhoselynn):

De fapt trebuie sa il lasi 3 sapt ca sa se formeze bine gaurabig grin...Sh sa ai grija la cat strangi cheitawinking!

11 răspunsuri:
| anyhylator a răspuns:

Pune pe cineva sa iti faca(asa fac majoritatea). preferabil ar fi un ac de seringa care este sterilizat, daca nu inmoaie acu in spirt(si nu doare mai deloc)

| Zenohells a răspuns:

Deci...poti sa ti-o faci singur daca e...intai dezinfectezi acul apoi ti-l bagi repede in ureche dar in cea stanga ca eu acolo mi-am facut dar merge si in dreapta vezi ca acul sa fie bine ascutit ca sa nu te doara cand intra in carne. FUNDA?

| Dănuuuuu a răspuns:

Heiii laughing
Ce simplu e! Și mie mi-a fost frică dar... Uite-mă cu 8 găuri în urechi.
Am luat o pereche de cercei normali și am apăsat. Nu a durut absolut de loc. Știu că unii vor zice : Vaii se va infecta. Nu s-a infectat!
Deci... Nu o să ai ce regreta. Și ca motivație...O prietenă și-a făcut 5 găuri în buză singurică și una în nas cu acul de la mașina e cusut. Deci...tu de ce nu ți-ai putea face?!

| MonsterCookiesOo explică (pentru Dănuuuuu):

Merci :3 chiar nu mi-e frica, ca o sa ma doara sau ca o sa curga sange :-J putina durere acolo nu strica laughing

| Dănuuuuu a răspuns (pentru MonsterCookiesOo):

Cu plăcere :*
Da, ai dreptate. Dacă o să doară ceea ce nu prea cred, o să fie mai mult teamă, totuși merită big grin

| dori123 a răspuns:

Paii. eu am doar 13 ani si am in urechea dreapta 3 gauri facute de mine. te invat dupa pasi

1. cumperi un acum mai gros de la farmacie sau cercel de argint mai gros dar dezinfectezi cu acetona sau spirt sau il arzi
2. in locul care vrei sa iti faci gaura apesi cu unghia ca sa iti amorteasca ( in cazul unor persoane cu piele sensibila), si dai cu spirt
3. iei acum/cercelul si in fixezii cu acum iti faci mai repede...cu cercelul stai mai mult si e mai dureros ca acum cercelul
Si puia cum gauresti locul (cand faci asta trebuie sa fii spalat pe maini... duppa care ince sa curga sange, iei vata cu spirt soi stergi ( in nici un caz de stergi cu ceva ce a fost folosit. si te stergi de sange mana nu te mai ustura urchea dupa care bagai cercleul de argin (sterilizat) si dai cu betadina /spirt/acetona si Voillaaaaalove struck
Sper sa te fii ajutat

| Stephania_ZuZa_Roxy_1993 a răspuns:

Pai cumparati o branula d ela farmaciu si fa-ti asa am facut si eu

| Beatrice_Andreea_1990 a răspuns:

Bai frate ideea e ca... voua chiar daca nu vi s-a intamplat poate sa iti afecteze un nerv din ureche care e legat la nervul ochiilor, iar matusa mea era sa ramana oarba din caza ca si-a dat gauri singura. Mai bine du-te la un prieten care stie sau incearca-ti norocul.