| TeoIonela a întrebat:

Vreau sa intru la Liceul de Arte-la arhitectura-. E neaparat sa fac desene de acum?

6 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa dai o proba de aptitudini, sa vada daca te pricepi cat de cat la desen. intereseaza`te intreband la liceul respectiv ce trebuie sa faci. Poti intreba si care e perioada de dat probe de desen, pentru ca ele se organizeaza diferit in functie de liceu

| mcrenma a răspuns:

Nu este o obligatie sa faci desenele de pe acum. Dar iti trebuie mult exercitiu. Eu sunt la un liceu de arte si stiu ce spun. Iti trebuie mult antrenament la desen. Trebuie sa inveti sa masori, sa dai hasura perfect si alte lucruri. Deci sfatul meu ar fi sa te pui pe treabawinking

| LoryM22 a răspuns:

Trebuie sa ia talent inainte de toate, daca nu ia lectii.

| larisa_6959 a răspuns:

Noua ne-a spus profa de muzica ca se face pregatire pentru asa ceva ca sa stii care sunt cerintele. Ne-a mai spus ca pregatirile se tin la Liceele de arta si ca nu este scump, in jur de 40 pe luna. La noi de exemplu deja au inceput. Du-te si informeazate la Liceeul de Arta din orasul tau.(eu sunt din Ploiesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar iti place trebuie

| AlinaLovin a răspuns:

O sa-ti dea sa desenezi niste forme geometrice sa vada daca ai talent