Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma duc la liceul de arte. Ce profil e mai...bun? Arhitectura sau Pictura? Ce pot face cu ele in viitor?

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

La arhitectura trebuie sa stii sa desenezi si sa stii geometrie...ai un loc de munca asigurat daca te duci acolo

3 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Arhitectura se ocupa cu proiectarea si amenajarea blocurilor, parcurilor, constructiilor in general, etc. Acum depinde ce profil vrei: civile, urbanism, peisagistica, interioara, etc.

| Deny14 a răspuns:

Depinde si ce iti place tie mai mult intre arhitectura si pictura

| 이채린 a răspuns (pentru Deny14):

Faza e ca nu prea inteleg cu ce se mananca arhitectura...si ce inseamna...