| aaaaa_8179 a întrebat:

vreau sa intru la liceul de arte pe arhitectura.(sunt din Suceava ) vreau niste detalii despre liceu ......la ce materie se da bacul? ma ajuta daca vreau sa devin arhitect? funta promit!

1 răspuns:
| KimDinca a răspuns:

Prietenul meu e la liceul de arte din pitesti la profilul arhitectura si da bacul la romana, istorie si logica.Si daca te hotarasti sa dai la arhitectura trebuie sa faci meditatie prin ultimul an(pentru facultate) ca sa ai o anume pregatire.Si apoi daca dai la facultatea de arhitectura trebuie sa ti alegi profilul, mi se pare ca tine 6 ani facultatea, cam mult dupa parerea mea si o pierdere mare de timp pentru ca prin Ro nu prea sunt sanse in acest domeniu decat daca ai pile.