Întrebare recomandată | Ralucaaa24 a întrebat:

Vreau să invat engleza.Imi puteti da un site unde pot descarca lectii gratis?

2 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Salut

Recomand site-ul engvid.com. Dupa mine, e cel mai bun site si e foarte compex, ai si teste la sfarsitul fiecarui video. Ai lectii de la incepatori, pana la avansati, dar gasesti si video-uri dedicate celor care vor sa se pregateasca pentru examene mai complexe, cum ar fi IELTS.

Trebuie insa sa intelegi engleza cat de cat, pentru ca toti profesorii vorbesc in engleza, ceea ce e super pentru ca iti dezvolti mult mai bine vocabularul si inveti mult mai repede.

Daca nu stii deloc engleza, ai putea cauta video-uri pe Youtube in romana, e cel mai indicat pentru ca vei si auzi cum se pronunta. Cum a spus si Lorena, poti cauta aplicatii, care cred ca sunt cele mai indicate daca nu stii deloc engleza.

Succes

| Lorena1222 a răspuns:

Duolingo e aplicație.