| pastru009 a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara.Care este mai potrivita? Cea clasica sau cea acustica?

5 răspunsuri:
| TofanCristi a răspuns:

Mie imi place acustica love struck

| irbis96 a răspuns:

Singura diferenta dintre cele 2 (pe care o stiu) sunt corzile. Daca esti indecis ar trebui sa le incerci separat si sa vezi daca este vreo diferenta de sunet-pana la urma tu o vei folosi, nu noi happy

| xAnonimă a răspuns:

Cea acustica.
Are corzile de otel, are un sunet mai misto.
De asemenea poti sa ajungi mai usor la note mai inalte deoarece are griful mai lung.
Uite si un site: http://gyzzard.wordpress.com/......electrica/
Bafta!

| pastru009 explică (pentru xAnonimă):

Mersi de link si de raspuns. Poti sa imi sugerezi o chitara acustica pentru stangaci?
Te rog.Da-mi un link.

| SkipeD a răspuns:

Cea clasica