| Idk007 a întrebat:

VReau sa ma apuc de citit laughing). Spune'ti'mi si mie carti interesante, SF, nu scrise de autori romani happy. si spuneti'mi si de unde o pot cumpara big grin

Fundaaa!happy

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca vrei niste carti mai usoare si moderne iti recomand cartile din colectia "chic" sunt facute pentru internauti, usoare, fara descriere doar naratiune si dialog. Sunt gen telenove ca sa le zic asa. Au drama, dragoste, aventura etc.
Sunt foarte frumoase pentru cei carora nu le place sa citeacahappy. O zi buna si lectura placuta!

| DarQueen a răspuns:

E bine că vrei să citești. Am câteva recomandări:
Ai putea începe cu Saga Twilight:
http://4.bp.blogspot.com/......htSaga.jpg
Amurg, Lună Nouă, Eclipsa, Zori de Zi.
Apoi, ai putea încerca și seriile „Jurnalele Vampirilor"
http://www.pravaliacucarti.ro/images/produse/400_400/28976_53176.jpg
Dacă vrei ceva antrenant, Codul lui DaVinci - Dan Brown este cea mai recomandată de mine:http://www.monitorulneamt.ro/pictures/2006/05/190112.jpg
Cărțile le găsești în librării sau în magazinele Diverta.
:)
Lectură plăcută.

| deea89 a răspuns:

Cartile lui Dan Brown mi-au placut la nebunie big grin

| alexunder12 a răspuns:

Poti intra intr-o librarie si sa te uiti peste carti. Nu-ti taie nimeni capul daca ai sa citesti cateva pagini dintr-o carte in librarie. Iei mai multe carti citesti "pe sarite" si daca te intereseaza cumperi una sau mai multe.

| JustMe5930 a răspuns:

Ingerul noptii de Becca Fitzparick e super tare. E aproape ca cele cu vampiri, dar e cu ingeri cazuti... In orice caz e marfa. Eu am cumparat-o de la targu de carte de toamna asta de la Romexpo, dar cred ca o poti gasi si pe internet sau in Diverta. E de la editura Litera. Apoi nu stiu daca ai citit Gazda de Stephenie Mayer ( a scris si amurg) sau Jurnalele Vampirilor. Pe astea le gasesti sigur in diverta. Mai sunt si altele... Daca te plimbi putin prin librari sau pe internet gasesti sigur multe titluri interesante si singura. Tu sti cel mai bine ce ti-ar place sa citesti big grin

| SexyAnon a răspuns:

Suad arsa de vie!