| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma despart de el in seara aceasta. Faza e ca nu il iubesc, desi am incercat sa il iubesc dar nu pot. El tine foarte mult la mine, e foarte evident dar eu mereu il ranesc, in fiecare zi avem aceeasi discutie:"de ce ai facut asta? de ce la mine nu vii? de ce? tie nu iti pasa de mine numai mie". (suntem in aceeasi clasa). Problema e ca eu inca tin la fostul prieten, poate de aceea nu pot sa il iubesc pe el. Cum sa ii spun diseara ca vreau sa ma despart de el? Nu vreau sa aiba chiar un >socwhistling:"

4 răspunsuri:
| lilboutique a răspuns:

Explica-i ce ai explicat si aici. Dragoste cu sila nu se poatelaughing daca ai incercat si nu merge, nu merge!

| MyLifeIsAmazing a răspuns:

Pai spune-i ce simti:"Imi pare forte rau dar nu vreau sa ma intelegi gresit, dar ar trebui sa ma lasi ceva timp singura sa ma gandesc" acesta este un raspuns cat se poate de nedureros sau mai pe fata "Imi pare rau dar as vrea sa ne despartim din cauza faptului ca ne certam de fiecare data si sa-ti spun singer nu-mi mai place mult de tine, poate ramanem prieteni buni dar oricum ma vezi in fiecare zi la scoala si asta nu e o problema iti poti gasi alta prietena oricand"
Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Discuta cu el, spune-i ce simti pentru el si sa nu te inteleaga gresit, dar nu mai vrei sa fiti impreuna, chiar daca o sa-l ranesti e mai bine sa-i spui adevarul decat sa-l minti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa pui punctul pe "I", daca nu il iubesti spune-i, nu merita sa-ti pierzi timpul cu el, o sa-ti para rau, crede-ma si eu mi-am pierdut 5 ani din viata cu cineva pe care nu-l iubeam, si-asa viata e scurta! si in plus ii irosesti si lui timpul daca nu-l iubesti, lasa-l in pace ca poate isi gaseste pe cineva care o sa-l iubeasca.