| คиค a întrebat:

VReau sa ma ingras dar nu pot.
Intr-o perioada eram cam plinuta si am slabit vreo 3-4 kg, iar acum cu stresul, scoala, etc... am mai slabit cam 1-2 kg, si vreau neaparat sa ma ingras, cat de putin, dar trebuie sa ma ingras dar nu pun nici 1 gr pe mine. Mananc echilibrat si consistent, dorm orele necesare pentru. varsta mea, nu fac efort fizic, iae vitaminele si suplimentele alimentare recomandate de doctor. O avea vreo legatura faptul ca mananc incet... Eu nu cred.
Ce metode de ingrasare cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| kanajambe a răspuns:

Am gasit pe net sfaturi pentru slabit : Reducerea apetitului " Faptul ca mananci incet reduce apetitul din momentul in care incepi sa mananci efectiv. Creierului ii ia cam 15 minute pentru ca sa poata trimite semnalul ca esti satul."In concluzie dai timp mancarii sa se digere si nu te ingrasi repede, sa stii ca nici sa mananci repede nu e bine pentru ca : " Cercetatorii japonezi au aflat ca mancatul rapid provoaca mult mai multe pagube decat mancatul incet. Cei ce mananca rapid risca mult mai mult sa se inbolnaveasca de diabet sau boli cardiace. De asemenea, se pare ca mancatul rapid este un factor important si major pentru aparitia obezitatii, presiunii arteriene ridicate si colesterol ridicat.
Probleme gastrice " Se pare ca mancatul rapid iti poate provoca in cele mai multe cazuri acid reflux la stomac."
asa ca iti dau un sfat, ce fac eu si ma ingras, mananci pe la 10 niste carne prajita pentru inceput, si alimente cu continut caloric mai mare. iti iei o cutie cu bomboane de pom si mananci cate 3 in fiecare seara(pentru ca daca te ingrasi deodata iti apar vergeturi)
Sa-mi spui si mie daca a mers, te pupbatting eyelashes:*

3 răspunsuri:
| georgiana37 a răspuns:

Pai eu una sunt slabuta si eu nu bag in seama ce spun alte persoane grase urate despre mine fiecare va trebui sa gandeasca in urm. fel ''eu sunt o persoana perfecta, obisnuita ca toate celelalte si nu va trebiu sa ma iau dupa alte pers. invidioase pe corpul meu.'' Si atunci nu va mai trebui sa te ingrasi fortat...asta e sfatul meu care cred ca nu necesita nici un efort.

| AneZniP a răspuns:

Mananca mult si multa ciocolata merge ca eu asa am facut fara sport, etc

| kanajambe a răspuns:

Alege un raspuns castigator :*