| tibikemihai1 a întrebat:

Vreau sa ma las de fumat! Am 5 luni de cand m-am apucat. Acasa nu fumez, decat rar. La scoala este problema... Fumez necontrolat in fiecare pauza la baie, am doi colegi in clasa care sunt si cei ma ibuni prieteni ai mei si fumez cu ei.

Răspuns Câştigător
| CopilașTembel a răspuns:

Eu am fumat timp de 2 luni si am vazut ca am rezultate din e in ce mai proaste scoala(chiuleam ca sa fumez, fumam cate 7-8 tigari in fiecare ora\pauza),am inceput sa imi iau un pachet cu guma pe zi(WinterFresh, Orbit) si cand vroiam sa fumez o tigara bagam in gura o guma si tot asa, acum nu mai fumez deloc a mers faza cu guma.tongue Sper sa poti sa te lasi de fumat pana nu e prea tarziu.

3 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Dacă n-ai voinţă, degeaba.

| ROB3RT89 a răspuns:

Daca ai numai 5 luni,poti sa te lasi fara eforturi prea mari, vointa conteaza cel mai mult! Cu cat fumezi mai mult, cu atat te lasi mai greu!

| elenis85 a răspuns:

Fumezi de foarte putin timp asa ca te poti lasa cu usurinta, acum e doar ideea aia in cap la tine cae greu, ca nu te poti lasa dar crede ma ca e f usor, cat despre colegi tai care fumeaza incearca o perioada sa nu mai esi cu ei cand fumeaza, cel putin o perioada pana te simti in stare sa te controlezi, dupa iti reei viaa ta normala. trebuie sa fii tare si totul depinde de tine, nu exista pastile sau ce mai vezi tu la tv, plasturi si alte cac*turi alea nu tin, crede ma ca am incercat de toate. succes