| Ingridd22 a întrebat:

vreau sa-mi fac un tatuaj pe glezna (mic). cum sa imi conving parintii?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai tu de ce te ai convins ca vrei asa ceva?

| Ingridd22 explică (pentru suntserios):

Ca vreau thinking imi doresc de mult

| suntserios a răspuns (pentru Ingridd22):

De ce... spre exemplu eu imi doream un telefon nou pentru ca ala vechi se bloca, sau imi doresc un tort de ciocolata pentru ca imi era pofta de ceva dulce. Tu de ce iti doresti tatuajul? daca vei gasi un raspuna la intrebarea asta ai cu ce sa iti convingi parintii

| FoarteTareFrate a răspuns:

Cati ani ai?

| bittersweetgirl a răspuns:

Spune-le ca iti doresti foarte mult asta, ca simti ca te reprezinta, ca e stilul tau, ca te-ai gandit bine si nu o sa regreti vreodata...si na, chestii de-astea. Bate si tu campii laughing oricum tu iti cunosti mai bine parintii decat oricine. Adica ar trebui sa stii la ce pun botul.
Daca ai 18 ani nu ai nevoie de aprobarea lor. Si daca nu ai si iti doresti cu adevarat asta si nu te lasa orice ai face, poti sa astepti pana faci.