| Rukhsandra a întrebat:

Vreau sa-mi iau un catel dar nu stiu cum sa-i conving pe ai mei sa ma lase... Cum as putea sa-i conving? Ceva sfaturi... daca merge dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| So Good a răspuns:

Pey mei, trebuie mai intai sa facem cuva pe mama ta sa se indragosteasca de un catetl si stiu cea mai buna metoda
1) o inregistrare, poza ceva
2) o intalnire cu ei
3) o joaca copioasa
4) cuparare unuia tiewinking
PWP kiss

4 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Spune-le ca vei avea tu grija de el si ca va deveni responsabilitatea ta, astfel vei deveni mai responsabila, in plus iti plac mult animalutzele big grin Bafta

| crazygirlyo a răspuns:

Vorbeste cu ei si spune-le ca tu chiar ti-ai dori un animal de care sa ai grija si ca acesta te-ar face sa devii mai responsabila, ai avea un program mai bine stabilit. Daca nu poti sa-i convingi, respecta-le decizia, deoarece sunt sigura ca daca vei insista le vei face capul calendarlaughing. Parintii tai au sa vorbeasca despre acest subiect impreuna si vor ajunge la o decizie, sper sa fie favorabila tiehappy. Succes. :*.

| Sweet00gum a răspuns:

Crezi ca esti destul de responsabila? ca vei avea chef de el nonstop? sa stii ca un catel implica multe responsabilitate. Si eu mi-am dorit mult un caine. Parintii mei nici nu voiau sa auda de asa ceva. Stii cum i-am convins? Le-am aratat un articol din ziar cu caini de vanzare, care parea convenabil. pret nici prea mare, caine dragut. Acum nu-s prea incantata. Noaptea doarme cu mine in pat ca altfel plange de zguduie casa. Plus ca trebuie sa-l duc la baie de fiecare data cand se trezeste noaptea, dar asta nu e o problema daca stai la curte. Gandeste-te bine, nu incerca sa fii responsabila luandu-ti un caine, demonstreaza ca poti fii responsabila recunoscand ca nu poti avea grija de el happy Dar.pe de alta parte, satisfactia pe care o ai cand se uita in ochii tai e nemarginita, si merita orice efort. Succes! orice decizi.

| AnkaOfficial1 a răspuns:

Daca ai vreun prieten care are caine, convingel sa ai grija de el o zi. Si poate parintii tai daca vor vedea cat de responsabila esti iti vor lua unul.happy