| Larisa1245 a întrebat:

Vreau sa mor pentru ca iubitul cu care am o relație de 4 ani jumătate vrea sa ne despărțim! Vreau si eu păreri daca aleg bine pentru ca sunt singura si nu stiu ce sa fac

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai nevoie de un psiholog urgent, ai o singura viata Larisa, repara daca poti ceva sa repari daca nu asta e, dar nu iti lua viata, esti tanara ai toata viata in fata, te vor astepta multe experiente minunate in viata https://www.youtube.com/watch?v=z3vHrvtZorA
asta asculta
hai sa mai vorbim daca vrei https://discord.gg/kGZZSt8

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pariu pe 10 lei (unde esti stii tu cine) ca nici macar nu o sa citeasca raspunsurile astea laughing. E de asteptat pentru cineva care zice ca vrea sa "moara" din astfel de motive, sa nu inteleaga lucrurile legate de viata si de importanta lor, sau mai bine zis neimportanta lor.

Degeaba scriu si eu acum lucruri despre faptul ca nu e bine sa mori din atat, ca s-au dat multe raspunsuri si cred ca degeaba. Oricum nu o sa mori, e doar o senzatie de moment. Si vrei pareri in legatura cu ce? Daca alegi bine singura, sa mori sau?

| Andreeush a răspuns:

Tu chiar crezi că merită să te omori din cauza acelui individ?
E normal să fii tristă din cauza despărțirii dar asta nu e sfârșitul lumii.
O să treci peste ce a fost și o să mergi înainte.
Timpul le rezolvă pe toate.

| Dalmore a răspuns:

Ai probleme la cap. Nu e capăt de lume că se desparte ăla de tine. Mergi la medic și găsește-ți un scop în viață. Poate asta e și cauza despărțirii, ești prea dependentă de el.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmează-ți instinctul.

| lilith16 a răspuns:

Vai fata mea, daca e sa te sinucizi dupa fiecare chestie de genu. serios acum, altii au probleme mai mari, nu au ce manca sau chiar nu au casa si tu vrei sa mori ca iubi bubi se desparte de tine, logic ca în 4 ani s-a plictisit, ii respecţi decizia si next, asa e viata, ramai singura un timp si axeaza-te pe tine, pe ce iti place, pe hobby-uri ca iubiti o sa tot ai, singurătatea e mai bună decat sa stai cu cineva care nu te mai iubeşte, serios, nu deveni penibila cu chestii gen "vreau sa mor" ca măcar de aveai motiv bun dar sa te sinucizi din dragoste e cea mai mare tâmpenie si penibila chestie.

| CosminCD a răspuns:

Salut! Fiecare dintre noi am suferit despartiri dupa lungi perioade de timp. E adevarat ca este mai greu in perioada aceasta, dar trebuie sa mergi inainte. Viata e frumoasa, plina de lucruri neprevazute, dar atitudinea conteaza. Sfatul meu e sa mergi mai departe, sa lasi deoparte ce va fi, pentru ca viata e frumoasa si-ti pregateste surprize super faine. Va trece, cu siguranta, si despartirea. Gandeste-te ca unii se despart dupa 10-20-30 de ani de casatorie. Hai, capul sus! priveste inainte.

P.S.: Te astept pe canalul meu motivational si de dezvoltare personala https://www.youtube.com/c/icuraj
Sper sa te ajute!

| llleo a răspuns:

Nu gândi așa rece. Totul e trecător. Va trece acest sentiment, crede-mă. Vei trece peste.

| Drsss a răspuns:

Crezi ca ala e singuru baiat dupa lume? gata v-ati despartit si nu o sa iti mai faci altul niciodata. sad cred ca ai o problema sau ceva, cum sa te omori pentru un baiat? CUM?

| RegeleTauIonut a răspuns:

Fata gandeste bine ce zici eu stiu ca voi sunteti toate ipocrite da nu manipula mental sa stea cu tine pe om