| Danielaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Vreau sa ma ajutați cu un sfat serios. Am 17 ani si un pic si am o relatie de 1 an jumătate cu iubitul meu de 18 ani. Este un baiat foarte cum se cade si serios. Ceea ce ma intreb de vreo cateva luni este ca nu stiu daca sa fac sau nu dragoste cu el. Ne-am mai jucat noi ca sa spun asa, mi-a facut chiar si sex oral dar cand se ajungea la sex nu eram sigura ca vreau sa fac asta asa ca se oprea, eu fiind virgina. Nu stiu daca e bine pentru mine sa fac asta, ma intreb daca o sa ne despartim si daca o sa fiu cu un alt baiat nu o sa ma iubească asa mult cum o face el daca nu o sa mai fiu virgina. Faza e ca nu el ma determina sa fac asta, dar eu imi doresc si as vrea sa fie cel mai frumos moment. Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu vad ce te opreste sa faci dragoste cu el. Te iubeste si presupun ca si tu tii la el, se poarta frumos cu tine, nu te a presat sa faci sex dupa prima saptamana de relatia cum fac unii baieti ba chiar te a asteptat un an jumatate -chiar nu ti inteleg retinerea de a merge pana la capat. Petting si sex oral vad ca ati facut deja deci ati devenit intimi intr o oarecare masura. Fa ce simti. Tu te temi ca in caz de despartire n o sa i mai poti darui altuia fecioria ta. E absurd. Odata si odata tot o sa ti o pierzi cu cineva. Esti nehotarata in momentul de fata. Pune ti ordine in ganduri si ia decizia cea mare daca e cazul. Numai bine

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai facut sex oral cu el, nu mai esti virgina. Faptul ca ai himenul intact nu are nici o valoare, virgina este o femeie care nu a facut sex cu nimeni. Deci oricum ar fi, nu poti sa mai spui vreodata, cu sinceritate, ca esti virgina. Sigur, poti minti, dar pentru asta nu iti trebuie neaparat integritatea himenului (pe care o poti reface chirurgical si de 300 de ori, daca doresti sa minti de 300 de ori).
Esti inca mica pentru sex, oral sau de altfel. La varsta asta, ai nevoie de acordul parintilor tai, asa ca e bine sa discuti cu ei inainte de a lua o decizie.
Si sa stii, ca barbatul ca te va iubi numai pentru un orificiu, nu merita sa stai cu el nici o clipa.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Brigaela):

Serios? Acordul părinților pentru ce? "Mami, tati, pot să fac și eu sex?"

| Brigaela a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Da, daca esti minor. Si ai minte. Cred ca numai cel mai prost si mai las barbat ar accepta sa faca sex cu o minora fara acordul parintilor. Iar in intrebare se spune ca baiatul e chiar cumsecade, nu ultimul fraier

| ROB3RT89 a răspuns:

Conteza mai mult ce spun altii decat ce simti tu?!
Si crezi ca virginitatea e un criteriu de selectie?
Transmite-i felicitari pentru rabdarea de care da dovada, altii nu erau asa rabdatori!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca o sa ne despartim"Ai toate sansele sa se intample asta.Doar nu crezi ca ai sa te si casatoresti cu el, nu?
De parca iubirea ar depinde de virginitatea ta(sau lipsa ei).

Răspuns utilizator avertizat