| trocki1238238409238409 a întrebat:

Vreau sa muncesc in domeniul IT dar nu vreau sa fac facultate. Sunt capabil sa invat singur acasa tot ce trebuie, doar sa stiu ce mai exact și nu vreau sa imi mai pierd timpul aiurea prin facultate. Am terminat mate info, am luat bacul cu 8 și sunt foarte motivat sa fac orice dar nu vad rolul unei facultati. Deci unde ar trebui sa caut de munca sau ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca ai deja un plan, apuca-te de invatat, fa ceea ce iti place si fa bani din asta. Facultatea te poate ajuta si nu, depinde doar de tine lucrul asta. Nu o sa vina nimeni sa te bata la cap sa inveti ori sa mai descoperi lucruri si de capul tau sau sa iti ofere un job pe tava.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix asta e rolul facultății. Sa îți spună ce ar trebui sa înveți și cum să înveți. Totuși dacă tu ai atâta încredere în puterile tale trebuia deja sa fi început învățatul. Terminând un liceu mare info ai deja baza a ceea ce înseamnă programare deci știi cu ce sa continui. Daca nu avea nevoie cu adevărat de facultate nu puneai întrebarea asta aici

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să cauți de muncă oriunde te angajează. Apoi pe Internet cursuri de IT când ieși de la serviciu.