| BaeUnicorn a întrebat:

Vreau sa slabesc 10 kilograme pana in septembrie, cand incep liceul.In felul acesta, am destul timp ca sa slabesc usor si sanatos. Sfaturi?

2 răspunsuri:
| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Ai destul timp pentru acest lucru, cred ca chiar mai rapid o sa slabesti daca e vorba de doar 10. In primul rand iti recomand un regim sanatos(daca mananci lucruri nesanatoase nu o sa aiba efect mare) si in al doilea rand multe exercitii fizice care le gasesti si pe google. Exista si diverse aparate care te ajuta.

| iMuss a răspuns:

Fa-ti un program, incearca sa-ti faci " un set de exercitii " pentru ceea ce ai tu nevoie si incearca sa-l respecti, scoate-ti din alimentatie fastfood-urile, dulciurile, painea si alimentele care contin multe calorii/ulei. Consuma mai multe fructe/legume, incearca sa bei mai mai multa apa si evita sa mananci dupa ora 20:00. Succes!