| maria97 a întrebat:

Vreau sa slabesc cam 10 kg ce imi recomandati

Răspuns Câştigător
| secret_2712 a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa-ti fixezi niste ore de mese, de ex dimineata la ora 7, la amiaz ora 14 siv seara ora 19. fa sport. abdomene, alearga, ce vrei tu dar fa sport.mananca putin, niciodata sa nu te saturi si fara dulciuri! succeswinking

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Renunta la prajeli (carne prajita, cartofi prajiti). poti consuma carne slaba (pui si peste) dar numai fiarta sau la gratar. Renunta la paine si mananca multe fructe si legume. mananca putin si des, gen 5 mese/zi dar cu putina mancare. seara iti poti face o salata de telina rasa, morcov ras, puuuuutina maioneza si bucatele de piept de pui fiert, toate amestecate. salata asta e foarte buna. sau poti manca un peste la gratar/cuptor, cu cartofi natur. Poti sa mananci legumele si in sote-uri, nu numai crude. Iar fructele uscate poti sa le mananci mai ales ca gustare dupa micul-dejun. Renunta la dulciuri si fa sport. nu trebuie neaparat sa te duci la sala. jumatate de ora de alergat/zi sau o ora de mers pe jos in pas rapid/zi or sa faca minuni. si fa abdomene si genuflexiuni ca sa tonifiezi muschii si sa-ti sculptezi corpul. incearca sa nu slabesti mai mult de 2kg/saptamana pentru ca altfel iti vei da metabolismul peste cap. succes.

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Cateva trucuri de slabit:
nu manca dupa ora 7 ,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi