| Idka a întrebat:

Vreau sa stiu parerea voastra, deci o prietena de a mea imi spune ca m-am schimbat in rau de cand am cunoscut un baiat si am fost cu el si acum nu mai sunt. Ea imi spune ca sunt mai nepasatoare si ca am devenit fitoasa, ca de cand a aparut baiatul ala in viata mea sunt foarte sictirita, ma dau mare etc. Eu i-am spus ca nu este adevarat sunt fix cum eram inainte. Acum nu stiu ce sa zic si ce sa fac. Oare chiar baiatul asta m-a facut sa ma schimb? Oare e geloasa? voi ce ziceti? sau doar imi vrea binele? ea asa a zis. ca-mi vrea binele.

3 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Nu intodeauna ne dam seama cand au loc schimbari in comportamentul nostru. E posibil ca tu sa crezi ca nu te-ai schimbat dar de fapt cei din jurul tau sa sesizeze schimbarea. Daca e "o prietena de-a ta", adica una dintre alte prietene, nu stiu cata baza poti pune pe spusele ei. Daca este "prietena ta", adica aia care te stie ca pe buzunarele ei, atunci da, ar trebui sa inclini sa o crezi.

| AndradaE a răspuns:

Ideea e ca nu trebuie sa te schimbi pentru cineva. Daca ea chiar tine la tine te lasa sa fii cu cine vrei sa sa fii cum vrei, daca nu: trece mai departe si cauta pe cineva care sa i se potriveasca caracterului ei. Daca tu consideri ca nu te-ai schimbat, poate ca ea nu te-a cunoscut niciodata cum esti tu de fapt. Afla si parerile altora daca chiar iti pasa de ce zic restul, dar nu e bine sa te schimbi pentru altii. Poate ceea ce ti s-a intamplat se numeste evoluare.

| Mari03 a răspuns:

Pai poate ai tinut prea mult la baiatul respectiv si te-a facut sa te schimbi. O prietena veche si buna nu are cum sa fie geloasa daca e prietena adevarata. SI cineva cine te iubeste te iubeste asa cum esti si nu vrea sa te schimbi. Cred ca ai tinut prea mult la baiatul respectiv incat ai inceput sa te porti diferit pe langa el si nu e bine. Crec ca prietena ta are dreptate. Stiu si eu cum ewinking