| dbigiu84 a întrebat:

Vreau sa stiu parerea voastra despre asta.
Am adus martisoare unei colege, lasandu-l de dimineata in banca, fara bilet sau cv. Respectiva are iubit, iar ala a mintit ca el a adus martisorul. Pare prostesc, dar nu i-am spus nici lui, nici ei ca de fapt eu i l-am pus in banca. Am vazut fericirea din ochii ei cand iubitul ei, taran de fel, i-a facut prima oara un cadou. Ea e o fata de la tara, a mai avut relatii, dar nu cred ca a mai primit cadorui sau a fost bagata in seama si chiar am fost surprins de fericirea ce i-a adus-o gandul ca iubitul ei i-a daruit un martisor. Nu am zis nimic, dar vreau sa stiu ce parere aveti? Ce faceati voi?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Am fost si eu tanar si fraier ca tine odata...treaba asta tine pana la primul sut in fund serios pe care o sa-l primesti de la fata pe care o iubesti in favoarea unui taran meltean ca cel pe care l-ai descris. Cand o sa realizezi tu ca fetele astea simple, dragute, inocente, de regula alearga oarbe dupa melteni de 2 lei care nu dau nici 10 bani pe ele, nu vor baieti grijulii si de treaba care sa le iubeasca, o sa procedezi altfel. Eu in locul tau i-as fi dat personal martisorul, ca nu suntem in fimul Liceenii sa i-l pui in banca si sa speri ca printr-un miracol o sa stie ca e de la tine. Ai doua variante, ori ii zici ca e de la tine si fie nu te crede, fie se cearta cu iubitul ca ala nu i-a dat nimic si dupa ala prinde necaz pe tine, fie iti vezi de treaba, induri esecul ca un barbat si data viitoare nu mai repeti greseala. Choice is yours. Eu unul as intreba-o daca i-a placut martisorul pe care i l-ai lasat in banca. Ii spui ca i l-ai pus ca nu era acolo ca sa i-l dai personal. Zic ca i-ai face si ei o favoare sa vada ce iubit de 2 bani are care nu a cheltuit nici 2 lei pe un martisor pentru ea.

| dbigiu84 explică (pentru siriusblack98):

M-am gandit si eu sa-i spun discret ca de fapt eu i-am adus martisorul, dar am vazut-o scriind biletele de dragoste respectivului si chiar vorbind despre casatorie intr-un mod mai serios sau nu. Ii zaream bucuria in ochi si entuziasmul ce-l avea si n-am putut sa-i spun, chiar daca respectivul e ultimul om. Am ramas cu gandul ca macar s-a bucurat si ea pentru o zi, chiar n-am mai vazut-o asa de luminoasa la fata.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ma bagam, asta faceam

| dullcat a răspuns:

Nimic, cand lasi cadouri anonime se poate intampla orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| Cavaler001 a răspuns:

Eu i. as spune și astfel ii faci un bine mai mare (poate scăpa de țăran și se combina cu tine mai tarziuhappy

| iliiiinca a răspuns:

Eu nu m-as fi bagat
nu inteleg de ce i-ai lasat martisor ca sa-si faca sperante false
macar de scriai orice intr-un bilet, daca n-ai fi vrut sa-ti dai numele ca sa n-ai probleme
spune-i frumos ca a fost de la tine martisorul

| DarianVicentiu a răspuns:

Il luam la bataie pe taran