| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Cum sa bat apropoul iubitului ca m-am suparat ca nu mi-a luat nimic de 1 Martie? Nu vreau sa-l jignesc, vreau doar sa se simta si el. Stiu ca nu a avut bani, dar putea sa-mi ia macar un martisor.

E ok sa-i zic ceva gen: "Ce cadou frumos a primit colega mea de la iubitul ei azi..." sau "Am primit martisoare de la colegii mei"? Deci ce sa zic?

Răspuns Câştigător
| oLeNNNao a răspuns:

Buna :*! Asculta daca n-a avut banii si nu tsia luat cadou nu inseamna ca nu te place :]. Krezi ca el cum sa simte cand stie ca nu ti'a putut lua ceva. Dar o sa se revanseze nutsi face griji :*! Vine si 8 Martie asa ca. :] Don't worry :*. Nu ar trebui sa ii zici nimic d genu ala pentru ca o sa se simta tare aiurea adica... pune'te in loku lui straight face urat nu? :] Stai lin ca se v'a revansa el cumva :* Baftalove struck [Funditalove struck?]

26 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu,nu e frumos. Asa ceva nu se face. Poate nu a avut cu adevarat bani,poate nu crede in acest obicei,poate se simte stanjenit. Mai tarziu,poti sa-l intrebi,dar acum,nu. Si in afara de martisor sau o floare,nu se ofera nimic altceva,doar la casele "inalte". Cam prea multe sarbatori, care ne scobesc la buzunar. Nu toti au posibilitatea. Mai bine asa, decat un martisor si apoi o "injuratura". Poti sa traiesti si fara.

| TitiDrLove a răspuns:

Ai putea sa bati asa un apropo.dar nu insista.il vei face sa se simta prost! o sa se revanseze candva happy

| glamour a răspuns:

Poate nu inseamna ceva pentru el data de martie si de aia nu ti-a luat ceva. si pana la urma de ce ti neaparat sa o faca? lasa, nu trebuie sa ii atragi atentia pentru un lucru minor. sa stii ca mai exista si baieti care pur si simplu nu dau martisoare la fete.

| Chimilica a răspuns:

In primul rand discuta cu el despre ce vorbiti voi. La un moment dat ii spui :
- A, stii ce cadou a primit prietena mea de 1 Martie?
-Cred ca este mandra de iubitul ei, am observat chiar eu ca ii pasa de ea si mereu ii face cadouri.
Se va simti, si iti va da sigur.
Pupici, pa-pa :*

| ELLSSA a răspuns:

Da,ceva de genul...
Un mic apropo nu stricahappy
Imi aduc aminte cu drag cand eram la inceputul relatiei cu iubitul meu si imi doream atat de mult un martisor de la el.Primul meu martisor ce il am si acumhappySi se pare ca in al doilea an mi l-a cumparat.

| pinkflower a răspuns:

Pai fa o minciunika : gandeste-te la o fata care sti tu sigut ca are prieten si si el sa stie asta, si cand te intalnesti cu el incepi sa povestesti si tu aduci vorba de ziua de 1 martie si zici " Waii, deci X sa vezi ce fain martisor a primit X (fata ) de la Y(baiatul)...asa frumos a fost, super matisor " Ceva de genul, si atunci poate o sa-si aduca aminte de asta. Dar vezi ca daca incerci de 2-3 ori sa ii aduci aminte vezi ca poate are el ceva planuri. Poate pe sambata sau pe 8 martie ca na avut timp pana acum, poate o sati pregateasca o surpriza si el nu ti-a dat acum martisor ca tu sa crezi ca a uitat complet de tine si pok uite ce ti-a pregatit totusi. Nu se stie ce are in gand, dar poti sa-ti dai seama daca iti pregateste ceva, atunci cand ii spuni ce martisor a primit colega tah, Atunci poate el o sa incerce sa nege sau o sa zica " mda.aha " ceva de genul atunci sigur iti pregateste ceva. Fi pregatita pentru ce vei primi. Iti doresc bafta :*

| pinkystyleツ a răspuns:

Mai bine nu ai mai zice nimic daca nu vrei sa se simta saracu' prost!happy

| effect a răspuns:

Pai incearca sa nu fii prea rea cu el, sa incerci sa il intelegi, poate iti pregateste ceva super frumos pentru 8 martie pentru ca de fapt atunci primesc femeiile cadouri. Poate nu e genul de persoana care sa fie cu cadourile deci incearca sa fii mai intelegatoare.Si nu incerca sa l iei cu chestii de genu ca uite ce a primit colega sau altele, ca se poate simti prost.incearca sa i spui putin mai discret dar totusi deschis si in fata ce simti si ce doresti de la el. bafta

| St3fY_3193 a răspuns:

Nu cred ca e bine sa ii zici asta pentru ca se va simti prost sad si cred ca iti va lua ceva de 8 martie dar pentru tine conateaza cadourile asta it arata ca te iubeste u ce crezi ca daca nu ti-a dat cadou nu te iubeste? si daca vrei sa ii arati ca te-ai suparat fi putin mai trista si nu aii arata asta prin cuvinte pentru ca se va simti prost si daca tie asa mult la tine si te iubeste si va da seama ca esti suparata si te va intreba dc esti suparata...dar nu pot garanta ca isi va da seama si dcbig grin Succes:X:X:X si nu fi sup din cauza asta

| boboletzo a răspuns:

Tu deja esti nesimtita rolling on the floor))))))))))))

| AnkiCardle a răspuns:

straight face de ce sa faci asta? las`o asa... o sa creada ca esti chiar.

| Dyony01 a răspuns:

Poti sa ii spui,, azi cand am fost la scoala imprecuna cu o colega ne-am oprit la mmagazin sa luam niste flori pentru profesoare pentru ca eu asa stiam c sa da ceva de 1 martie, si acolo am vazut un martisor ii placea asa d mult prietenei mele am vrut sa il cumpar eu da nu mai aveam bani pentru ca ii cheltuisem p toti pentru floriasa ca am plecat. la scoala sa vezi a venit prietenul ei si ia adus exact ce vroia ea ce bucuroasa a fost nu stiu cum de a ghicit ca dorea acel lucru. ce noroc de ea ca are un prieten asa ca el,, sper sa iti foloseasca la ceva, succes:*love struck

| Niros19 a răspuns:

Nici una nici alta o sa se simta nasol cand o sa ii amintesti ca nu ti-a luat lasa ca nu iti trebuie nu stiu cate dar esti putin nesimtita cu faza asta intr-o relatie nu conteaza cadourile

| eurynomus a răspuns:

Makar gestul conta si lua o floare si un martisor.

| SEAL a răspuns:

Si toate va dati ochii peste cap ca nu sunteti materialiste

| rebela2011 a răspuns:

Parerea mea e sa-i zici primul lucru la care te-ai gandit cel cu colega de banca... daca e un baiat simtibil si dragut sigur o sa se prinda, nu o sa se supere si n-o sa mai faca aceasta greseala...

| Jojolina92 a răspuns:

Totusi tu i-ai luat ceva iubitului tau de 1 martie? Daca tu i-ai luat si el nu. atunci se simte deja stanjenit stai fara grija. Daca tu nu i-ai luat nimic atunci de ce ar trebui el sa-ti ia ceva? Inteleg ca e "luna femeilor" doar ca si baietii merita un martisor cred eu. Intr-adevar gestul conteaza mult dar poate o sa te surprinda in mod placut de 8 martie ceea ce n-o sa se mai intample daca ii bati apropo ca nu ti-a luat macar un martisor acum. Ideea de a-l compara cu prietenul colegei de banca e prosta. Orgoliu unui baiat este foarte tare ranit in momentul in care l-ai comparat cu un alt baiat sau mai ales cu un fost prieten. Parerea mea este sa nu ii bati nici un apropo.

| Axellexa a răspuns:

Nu, te rog eu sa nu faci asta... iti dai seama cum s-ar simti?

| SarahRihanna a răspuns:

Daca stii ca motivul pentru care nu ti a luat nimic, este de ordin material, de ce insisti...o sa il faci sa se simta prost si o sa fie constrans de situatie.Nu mi se pare buna ideea asta cu "reprosatul indirect"...Dai impresia de fata materialista.

| Stilskin a răspuns:

Doamnelaughing) exact cum a spus si boboletzolaughing

| Mariusssss a răspuns:

Spune-i simplu. ''Prima zi de primavara nu prea mi-a adus mare lucru. Hmmm...probabil pentru ca a fost ger afara!''. O sa inteleaga si ai sa vezi in privirea lui daca regreta sau nu! Daca nu a avut banutzi ...iti vei da cu siguranta seama. Totusi, un martisor costa 1 leu iar o floare 5 lei, ar fi putut renunta la un sandwich!

| rebecca_9651 a răspuns:

Parerea mea e sa-i zici pur si simplu, baietii nu prea se prind la apropouri si cred ca e ok sa fi sincera cu el pana la urma da-l dracu de martisor ca e si 50 de bani cel mai ieftin...pe alta parte dragostea voastra nu sta intr-un martisor, fa ce simti in functie de cum il stii pe el ca reactioneaza!

| IepurasPerfect a răspuns:

Ce nesimtit! Hai mai incetati cu motivele astea ca n-a avut bani. Da-i incolo de bani ca se gasesc marisoare si la 1 leu. Pana la urma, gestul conteaza. E un mare nesimtit, nu te supara ca-ti zic asta, dar e adevarul. Prietena mea e in alt oras si i-am trimis prin posta in plic un martisor. Fa-l sa se simta prost, cat poti tu de tare, arata-i ca te-a deranjat, o merita. Daca nici pe 8 martie nu-ti ia macar un buchet de ghiocei, chiar nu te merita. Pe urma se intreaba barbatii de ce ii inseala femeile, pai uite de ce, ca nu le acorda minimum de atentie. Asta mai tine si de educatie, poate nici maica-sa nu l-a invatat cum sa se poarte, dar pana la urma si el are cap sa gandeasca si vede ce e in jurul lui, ca banuiesc ca nu e la gradinita sa nu aiba minte. Deci fa-l sa regrete, sa se simta ca naiba!

| Nisi a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ca colega ta a primit un cadou frumos de la iubitul ei! E o idee buna! Ar fii ok! Si nah.nu ai ce sa-i faci. tipic. Baiai.laughing
sper ca te-am ajutat pup si mult noroc :*

| nimeni_6168 a răspuns:

Buna...Nu stiu ce ai putea sa ii spui tu, dar eu ce sa mai zic ca la mine a avut si bani si a cumparat martisoare si flori pentru angajate, dar mie nu mi-a dat nimic nici macar un martisor de 1 leu. M-am simtit ca draq...Dar asta este ce sa facem astazi ma duc si imi cumpar eu ce vreau laughing

| tud18 a răspuns:

Eu zic sa ii zici vere-n fata....adik ceva de genu: Stiam ca nu ai bani dar macar un martisor la 2 lei puteai sa-mi iei''. Pana la urma gestul conteaza.