| Myyca a întrebat:

Sper sa aveti rabdare sa cititi.
Eu si cu prietena mea de la bloc suntem urmarite de doi tip de vreo doua zile.
Am zis ca poate suntem paranoice dar intr-o zi i-am vazut si ca sa fim sigure ne-am dus pe o alee pintre blocuri... ca sa vezi au venit si aia apoi am mers pe alta si aia dupa noi. Ne-am gandit sa marim pasul ca deja ne era frica si am iesit pe o strada circulata. Ei nu ne-au mai vazut si au inceput sa fuga si normal ca si noi. Am reusit si am scapat de ei mai mergem noi si ca sa vezi iar erau in spatele nostru am mers normal si nu stiu cum am scapat de ei. Si numai ce ziceam au iesit din niste tufe si am luat-o la fuga serios (ei ne ziceau sa nu fugim) da noi tot o luam la fuga pana cand am ajuns la o strada foarte circulata.
Intrebarea mea e: Cum sa scap de ei sa nu ma mai urmareasca ca imi e frica sa ies si din casa singura?

Răspuns Câştigător
| LikeARollingStone a răspuns:

Ah, ok.
Pai uite, varianta ta mi se pare perfecta. Insa, sa fiti intr-un loc public cu multa lume in jur.
Mai ales ca tu ai zis ca ei au zis sa nu fugiti... poate vor pur si simplu sa vorbeasca cu voi.

9 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu parintii tai.
Sa iesi intr-o zi cu mama sau cu tatal tai si sa se ia de ei... Daca o sa stai cu teama si o sa fugi mereu, nu o sa rezolvi nimic.

| Myyca explică (pentru LikeARollingStone):

Imi spuneti sa vorbesc cu parintii da sunt sigura ca ei nu o sa ma mai lase cu prietenii la plimbare... si eu nici nu prea sunt genul care cand are o problema gata se duce la parinti. Ma gandeam sa ne infruntam frica eu cu prietena mea si sa stam de vorba cu ei?

| LikeARollingStone a răspuns (pentru Myyca):

Ah, ok.
Pai uite, varianta ta mi se pare perfecta. Insa, sa fiti intr-un loc public cu multa lume in jur.
Mai ales ca tu ai zis ca ei au zis sa nu fugiti... poate vor pur si simplu sa vorbeasca cu voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar, vor sa va frichiniti putin.

| Florinapopica a răspuns:

Buna! In primul rand problema asta trebuie discutata cu parintii tai, pentru ca tipii aceia nu va urmaresc de florile marului, clar ca vor ceva de la voi! Discuti cu parintii tai le spui situatia si ei vor actiona cum trebuie!

| Myyca explică (pentru Florinapopica):

Tu ce parere ai? Ar trebui sa vorbim cu ei?

| 7QA3 a răspuns:

Spune-le neaparat parintilor tai. O urmarire de genul nu poate fi catalogata drept periculoasa sau nu pentru ca nu stii nimic legat de indivizii care se plimba dupa tine. Cel mai bine e sa nu risti. Prea bate la ochi modul de urmarire, deci e destul de ciudat. in concluzie, spune-le neaparat parintilor si, daca se intampla sa se apropie, cheama politia! Succes si ai grija!

| Myyca explică (pentru 7QA3):

Nu ar fi ma bine sa vorbim cu tipii aia si sa aflam ce vor?

| 7QA3 a răspuns (pentru Myyca):

Nu, riscati cam mult. Parerea mea, cel putin happy.

| Wøodenpints a răspuns (pentru 7QA3):

De când e ilegal să mergi în spatele cuiva? Dacă eu mă țin toată ziua după un om, în spațiul public, și el cheamă poliția, pe ce motiv mă arestează? Că asta nu se numește hărțuire, dacă eu nu m-am luat de respectivul și doar l-am urmărit.