| Deyutzumik a întrebat:

Vreau si eu niste status frum:X

1 răspuns:
| DeliaDaniela a răspuns:

Si vrei sa te opresti.
Chiar vrei.Dar e ca un vis.Nu poti opri visurileTe duc oriunde vor ele.Si dintr-o data, esti capabil de orice.♥

Dulcele amar al unui ecou dureros...
Pentru cei din jur este simplu, simplu ca buna ziua! ma privesc din exterior cu superficialitate. Nu au nevoie sa stie ce se afla in spatele zambetului de om ramas copil

Să lupți săptămâni întregi să îți colorezi o bucățică de viață,
Și să vezi cum vine cineva doar ca să toarne decolorant peste ea...și s-o iei de la capăt. straight face

Cum o să îți meargă depinde doar de tine. Gandește pozitiv, și-o să vezi că totul va fi bine!;]

Lacrimile sunt doar o metodă de a ne elibera durerea...Dar mai există și altele.

Sunt iar confuza. 1000 de ganduri ma apasa.
Dar trec peste, lasa!

Unele cuvinte dureroase îmi invadează mintea ștergând orice urmă de culoare...

Totul e doar o iluzie.

Te iubesc pân` la Doamne-Doamne și-napoi! " :-xx

Partea rea te ajută să vezi întotdeauna partea bună. Oricât de rea ar fi, te ajută enorm.

Si orice e posibil, vreau sa fie CLAR!;]

Uite-ma, zambesc! Te intrebi de ce?
Zambesc pentru ca am invatat sa nu cred tot ce spun altii, sa nu sufar pentru altii. Zambesc pentru ca am invatat sa fiu INDIFERENTA!

Wow!
Atat de multi oameni prefacuti, intr-o lume atat de mica

In viata nu exista ‘sfarsit de drum’! nici macar moartea nu e un sfarsit de drum!

As prefera, mai degraba sa fiu cenusa decat praf. As prefera, mai degraba ca scanteia mea sa se stinga intr-o explozie sclipitoare decat sa se consume incet in jar. As prefera, mai degraba sa fiu un meteorit cu fiecare atom al meu stralucind magnific, decat sa fiu o planeta vesnica si adormita. Scopul omului e sa traiasca, nu sa existe. Imi voi folosi timpul.

E posibil sa uitam cat de vii suntem. Putem deveni obositi si fara continut, doar existand, in loc sa traim cu adevarat. Avem nevoie sa ne reamintim care e scopul vietii si sa facem din asta un obicei. Sa gasim in noi acele colturi care sar de bucurie, si sa facem lucruri care scot ce e mai bun din noi, ce e mai viu.

Dragostea e o constructie nepermisa celor grabiti.

Inclinam in a avea incredere in cei pe care nu-i cunoastem pentru ca ei nu ne-au deceptionat niciodata.

Zâmbetul e ca un balon. Dacă nu te ţii bine de el, dispare.

E bine să le spui constant celor dragi cât de mult îi iubeşti. În felul acesta, nu vei uita niciodată ce simţi pentru ei.

-^ Incepe fiecare zi cu un zambet! Cel putin stii ca a fost un inceput bun, chiar daca pe parcurs se gaseste careva...sa ti-o strice!

Majoritatea dintre noi suntem de acord cu frumusetea interioara, dar totusi lesinam dupa "ambalaje".

Decat sa le dau satisfactie celor ce vor sa ma vada cazand, mai bine ma daram singura si'o sa cad razand

Nici macar nu trebuie sa fii bogat pentru a face acte de caritate: poti sa daruiesti un zambet cuiva deprimat, poti sa intinzi o mana unui prieten instrainat, poti sa mangai un pisoi abandonat... poti face orice pentru o lume mai frumoasa; trebuie doar sa te lasi condus de bunatatea din inima ta.

Uneori asteptam ceva ce stim sigur ca nu va veni doar pentru ca ne place sa ne hranim cu iluzii.

ajung?hee hee >big grin