| laura_9178 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce orar ai cei de la stiinte sociale in clasa 9? cate ore de romana, mate, engleza etc. si la ce obiecte dai teza?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hello:X. Materiile de baza sunt: istoria, romana, limbile straine si, cele mai importante, materiile de profil(logica in clasa a9 a, psihologie intr-a 10-a, economie(11) si filosofie (12). Teze:romana, engleza, ist/geografie si materia de profil. Din clasa a 11-a nu mai faci chimie, biologie si fizica.Matematica se face, dar ff putina.Este un profil foarte lejer, e bun daca vrei sa urmezi psihologie, asistenta sociala, filosofie, economie, turism.Dezavantajul e ca nu se pune accent pe educatia stiintifica.
oriq succes:*:*:*